Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Automatyzacja procesu finishingu. Wyróżnienie EDP dla BookReady

© Tecnau

Rozwiązanie BookReady firmy Tecnau otrzymało nagrodę EDP 2022/2023 za innowacje w automatycznym finishingu. European Digital Press Association (EDP) doceniło system za innowacyjność i automatyzację systemów druku cyfrowego na arkuszach ciętych. Otrzymane wyróżnienie umacnia pozycję Tecnau jako pioniera w dziedzinie cyfrowego finishingu i podkreśla zaangażowanie firmy w rewolucjonizację cyfrowej produkcji książek.

Nagrody EDP są wyrazem uznania dla wybitnych technologii, produktów i usług na rynku poligraficznym i wykończeniowym. BookReady to całkowicie zautomatyzowany system do produkcji krótkich serii i książek na żądanie w linii z cyfrowymi maszynami drukujacymi arkusze. Rozwiązanie opiera się na doświadczeniu firmy w zakresie cięcia i układania online, aby umożliwić drukarniom zarządzanie produkcją bloków książkowych bez obróbki gilotynowej, oszczędzając czas operatora i czas od zamówienia do dostawy, a także zmniejszając ilość pracy i błędów.
Dzięki BookReady możliwe jest przełączanie aplikacji w locie, zmiana między arkuszami 2up i 4up z pełną prędkością drukowania. System nie tylko produkuje pojedyncze książki z arkuszy SRA3+ do gotowych książek A4, ale może być również wyposażony w stację obracającą o 90 stopni, aby obracać arkusze 2up z długimi krawędziami do krótkich krawędzi, aby zmaksymalizować prędkość drukowania i umożliwić produkcję pojedynczych kopii. BookReady jest płynnie zintegrowany z maszynami drukujacymi arkusze cięte, dzięki czemu nie jest wymagana ręczna interwencja, a zmiany aplikacji są bezpośrednio zarządzane przez przepływ pracy drukowania, aby ułatwić procesy produkcyjne, zoptymalizować zadania i uniknąć błędów ludzkich.

Rozwiązanie oferowane przez Tecnau nie tylko umożliwia wydawcom płynne dostosowanie się do zmieniającego się krajobrazu cyfrowego, ale także zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na zamówienia książek na żądanie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty