Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Automatyzacja procesu finishingu. Wyróżnienie EDP dla BookReady

© Tecnau

Rozwiązanie BookReady firmy Tecnau otrzymało nagrodę EDP 2022/2023 za innowacje w automatycznym finishingu. European Digital Press Association (EDP) doceniło system za innowacyjność i automatyzację systemów druku cyfrowego na arkuszach ciętych. Otrzymane wyróżnienie umacnia pozycję Tecnau jako pioniera w dziedzinie cyfrowego finishingu i podkreśla zaangażowanie firmy w rewolucjonizację cyfrowej produkcji książek.

Nagrody EDP są wyrazem uznania dla wybitnych technologii, produktów i usług na rynku poligraficznym i wykończeniowym. BookReady to całkowicie zautomatyzowany system do produkcji krótkich serii i książek na żądanie w linii z cyfrowymi maszynami drukujacymi arkusze. Rozwiązanie opiera się na doświadczeniu firmy w zakresie cięcia i układania online, aby umożliwić drukarniom zarządzanie produkcją bloków książkowych bez obróbki gilotynowej, oszczędzając czas operatora i czas od zamówienia do dostawy, a także zmniejszając ilość pracy i błędów.
Dzięki BookReady możliwe jest przełączanie aplikacji w locie, zmiana między arkuszami 2up i 4up z pełną prędkością drukowania. System nie tylko produkuje pojedyncze książki z arkuszy SRA3+ do gotowych książek A4, ale może być również wyposażony w stację obracającą o 90 stopni, aby obracać arkusze 2up z długimi krawędziami do krótkich krawędzi, aby zmaksymalizować prędkość drukowania i umożliwić produkcję pojedynczych kopii. BookReady jest płynnie zintegrowany z maszynami drukujacymi arkusze cięte, dzięki czemu nie jest wymagana ręczna interwencja, a zmiany aplikacji są bezpośrednio zarządzane przez przepływ pracy drukowania, aby ułatwić procesy produkcyjne, zoptymalizować zadania i uniknąć błędów ludzkich.

Rozwiązanie oferowane przez Tecnau nie tylko umożliwia wydawcom płynne dostosowanie się do zmieniającego się krajobrazu cyfrowego, ale także zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na zamówienia książek na żądanie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty