Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Dwukrotnie szybszy Docucutter

 

Firma Duplo, dostawca rozwiązań introligatorskich na całym świecie, wprowadziła do swojej oferty w pełni automatyczne urządzenia do obróbki końcowej Docucutter DC-618. Dedykowane jest produkcji wizytówek, kart okolicznościowych, zaproszeń, pocztówek, kuponów, winietek i wielu innych artykułów o podobnym formacie. Według producenta nowa maszyna jest dwukrotnie szybszym następcą modelu DC-616Pro i zbliżona do wydajności modelu DC-646iPro. Maszyna obsługuje wydruki cyfrowe krótkich serii i o zmiennych nakładach o gramaturze do 400 g/m². Jest kompaktowym urządzeniem o modułowej budowie, które użytkownicy mogą rozbudowywać. W jednym przebiegu wykonuje 6 cięć wzdłużnych 30 poprzecznych i 20 bigowań i pracuje z prędkością do 23 arkuszy na minutę. Rozwiązanie to zostało wyposażone w krążkowe noże tnące, gilotynę i listwę bigującą z regulacją głębokości. Całość uzupełnia oprogramowanie PC Controller, które usprawnia procesy produkcji i jest na tyle łatwe, że każdy może je obsłużyć. Dodatkowo posiada również program do automatyzacji procesów związanych z impozycją Fiery Impost, co pozwala zaoszczędzić nawet 70 procent czasu. Zawiera również liczne szablony i umożliwia tworzenie nowych przez oprogramowanie PC Controller. Wraz z rozwojem produkcji urządzenie można doposażyć o nowe moduły, jak np. ręcznnie ustawiany moduł perforacji i bigowania wzdłużnego, moduł automatycznych narzędzi wzdłużnych, moduł perforacji poprzecznej czy np. boczny nadmuch powietrza, który usprawnia pobieranie długich i ciężkich arkuszy. Posiada także czytnik kodów kreskowych i znaczników pasowania, odczytywane przez specjalną kamerę. Dzięki odczytaniu kodów zostają przywołane zadania z parametrami konkretnych procesów, które uruchamiają produkcję, a znaczniki pasowania pozwalają automatycznie korygować przesunięcie obrazu względem arkusza.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty