Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koenig & Bauer. Wydajne, inteligentne, przyszłościowe

Na największych, wiodących na świecie targach technologii druku drupa 2024 firma Koenig & Bauer zaprezentowała swoje szerokie portfolio produktów i liczne innowacje cyfrowe, które przenoszą produkcję i wykańczanie druku na nowy poziom.

 

Na targach drupa 2024 Koenig & Bauer skupił się na rozwiązaniach dla rynku opakowań, zarówno w postaci maszyn, jak i produktów cyfrowych. Firma zaprezentowała dziesięć cyfrowych innowacji, wnosząc tym samym znaczący wkład w główny temat tegorocznych targów.
© Koenig & Bauer

Na stoisku o powierzchni 4000 metrów kwadratowych Koenig & Bauer skupił się na rozwiązaniach dla rynku opakowań, zarówno w postaci maszyn, jak i produktów cyfrowych. Firma zaprezentowała dziesięć cyfrowych innowacji produktowych i technologicznych i tym samym wniosła do branży znaczący wkład w główny temat tegorocznych targów, który nigdy wcześniej nie był tematycznym centrum wydarzenia w takiej formie: cyfryzacja świata druku.

 

myKyana

Głównym punktem kontaktowym umożliwiającym dostęp do kompleksowego pakietu produktów cyfrowych Koenig & Bauer jest portal myKyana, który umożliwia płynną interakcję z ofertą cyfrową. Każdy produkt cyfrowy zintegrowany z myKyana wspiera klientów Koenig & Bauer na drodze do większej wydajności i rentowności. Kyana Connect tworzy podstawową infrastrukturę dla płynnej łączności danych i analiz danych w czasie rzeczywistym. Pulpity nawigacyjne Kyana Data ułatwiają użytkownikom analizowanie wskaźników produkcji. Aby realizować zamówienia w rekordowo szybkim czasie, natychmiastowe wsparcie w przypadku pytań i problemów ma kluczowe znaczenie w dynamicznym codziennym prowadzeniu drukarni. Generatywna sztuczna inteligencja Kyana Assist została opracowana, aby sprostać tym wymaganiom. Była to jedna z głównych atrakcji tegorocznej prezentacji targowej.

 

Connected Packaging”

Podczas targów pokazy na żywo innowacyjnego świata produktów cyfrowych nie były jedyną wartą odwiedzenia atrakcją na firmowym stoisku firmy Koenig & Bauer. Dla zorientowanych na przyszłość firm poligraficznych i właścicieli marek przewidziano również liczne przemówienia i dyskusje panelowe na temat modeli biznesowych przyszłego świata druku. Jedną z głównych atrakcji był codzienny pokaz na żywo Sandry Wagner, wiceprezes ds. cyfryzacji w Koenig & Bauer, zatytułowany „Connected Packaging”. Prezentowała ona platformę opartą na technologii Google Cloud, na której właściciele marek mogą przechowywać informacje cyfrowe w celu indywidualizacji, personalizacji i ulepszania drukowanych opakowań, a także szczegółowe specyfikacje produktów i produkcji. Powiązana aplikacja dla konsumentów końcowych łączy analogowe opakowanie ze światem cyfrowym, dostarcza konsumentom obszernych informacji o produkcie za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, a tym samym wzbogaca wrażenia z zakupów.

 

W laboratorium

Na przykładzie podajnika arkuszy średnioformatowej arkuszowej maszyny offsetowej Rapida 106, Koenig & Bauer zapewnił odwiedzającym targi wstępny wgląd w przyszłość swojej znormalizowanej i modułowej platformy automatyzacji oraz zademonstrował rzeczywiste przypadki konserwacji predykcyjnej oraz pulpity nawigacyjne dla poszczególnych komponentów maszyny drukującej. Dzięki platformie, która wciąż znajduje się w fazie rozwoju, Koenig & Bauer planuje odpowiedzieć na globalne megatrendy i wprowadzić Grupę w nową erę.

 

Współpraca z Siemens

Dzięki innowacyjnej technologii automatyzacji i cyfrowemu bliźniakowi własnych systemów produkcyjnych, firma planuje zaoferować swoim klientom wirtualną konfigurację produktu we współpracy z Siemensem. Celem jest znaczne skrócenie czasu opracowywania i uruchamiania oraz podniesienie wsparcia w zakresie usług i obsługi posprzedażnej na nowy poziom. Współpraca z firmą Siemens jest również niezwykle ważna dla rozwoju rozwiązań cyfrowych, ponieważ nowa technologia umożliwia rejestrowanie i analizowanie jeszcze bardziej szczegółowych danych dotyczących maszyn i ich stanu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty