Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Capgemini przejmuje obowiązki

Struktura centrów SSC przez dwa lata z powodzeniem wykonywała zadania administracyjno-finansowe oddziałów Heidelberga. Po wprowadzeniu zmian, procesy te zostaną powierzone firmie Capgemini.

Heidelberg Druckmaschinen przekazuje firmie Capgemini wszystkie zadania administracyjno-finansowe, do tej pory realizowane w ramach Centrów Usług Wspólnych (SSC – Shared Sernice Centers). Jeden z nich znajdował się w Warszawie i realizował zadania obejmujące obszar administracyjno-księgowy kilkunastu krajów Europy przez ostatnie dwa lata. Decyzja o przekazaniu tych procesów do podmiotu zewnętrznego została podjęta w związku z dalszą reorganizacją struktury firmy i oznacza likwidację dotychczasowych centrów SSC.

Firma Capgemini posiada w tym zakresie 24-letnie doświadczenie i zatrudnia 14 tysięcy ekspertów do spraw finansów, podatków, analityki biznesowej, ryzyk i controllingu w 17 lokalizacjach, w tym jedną w Polsce. Zgodnie z wprowadzaną strategią centra SSC w Warszawie, Szanghaju i Kuala Lumpur przekażą firmie swoje zadania do stycznia przyszłego roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty