Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Kama potwierdza udział w drupie

 

Producent maszyn kama zaprezentuje swoje innowacje na targach drupa w nowej hali 1.

W ciągle niepewnym i zmieniającym się harmonogramie targów poligraficznych, firma Kama, producent maszyn do obróbki końcowej po druku, potwierdził swój udział w targach drupa 2021. „Dla naszej branży drupa to jedyne takie globalne wydarzenie na terenie Europy. Małe i średnie firmy, które, tak jak my, opracowują wysokiej jakości rozwiązania na rynek globalny, potrzebują drupy, aby odpowiednio zaprezentować swoje innowacje” - podkreśla dyrektor zarządzający Kama, Steffen Pieper. „Branża poligraficzna wymaga dużych nakładów inwestycyjnych, a nasi klienci bardziej niż kiedykolwiek potrzebują dokładnych analiz i obliczeń przy podejmowaniu decyzji o zakupie. To właśnie jest możliwe na targach drupa.”- dodaje.

Jak mówi Pieper: „W piłce nożnej żaden uczestnik Ligi Mistrzów nie oddałby dobrowolnie przewagi gospodarzom”. Przemysł poligraficzny ma swoje korzenie w Niemczech i odgrywa ważną rolę w niemieckiej gospodarce, tak jak piłka nożna odgrywa w rozrywce. Jak twierdzi, to właśnie targi w Düsseldorfie otwierają producentom okno na rynek międzynarodowy, gdzie mogą ze sobą konkurować.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty