Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Marabu przejmuje Icon

Dzięki przejęciu firmy Icon, producent będzie mógł rozszerzyć istniejącą ofertę farb do tampodruku oraz sitodruku.

© Marabu

Firma Marabu, będąca jednym z wiodących producentów farb drukarskich, kontynuuje swoją ekspansję, przejmując działalność firmy Icon. Przejęcie pozwoli firmie poszerzyć portfolio produktów o druk na tekstyliach i wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. W 2020 roku firma Marabu wprowadziła na rynek rozwiązanie MaquaPad MAP - pierwszą farbę do tampodruku na bazie wody. Produkty Icon mają być uzupełnieniem portfolio firmy i pozwolą jej rozszerzyć swoje produkty o rozwiązania na bazie wody.

Włączenie Icon do grupy pozwoli Marabu rozszerzyć i udoskonalić swoje usługi na rynkach azjatyckich. Formuły atramentów dostosowane do regionalnych wymagań klientów oraz wykorzystywanie w produkcji lokalnych surowców pozwolą zwiększyć konkurencyjność firmy, podczas gdy lokalna produkcja i logistyka zapewnią większe zorientowanie na klienta i przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty