Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Marabu przejmuje Icon

Dzięki przejęciu firmy Icon, producent będzie mógł rozszerzyć istniejącą ofertę farb do tampodruku oraz sitodruku.

© Marabu

Firma Marabu, będąca jednym z wiodących producentów farb drukarskich, kontynuuje swoją ekspansję, przejmując działalność firmy Icon. Przejęcie pozwoli firmie poszerzyć portfolio produktów o druk na tekstyliach i wzmocnić swoją pozycję na arenie międzynarodowej. W 2020 roku firma Marabu wprowadziła na rynek rozwiązanie MaquaPad MAP - pierwszą farbę do tampodruku na bazie wody. Produkty Icon mają być uzupełnieniem portfolio firmy i pozwolą jej rozszerzyć swoje produkty o rozwiązania na bazie wody.

Włączenie Icon do grupy pozwoli Marabu rozszerzyć i udoskonalić swoje usługi na rynkach azjatyckich. Formuły atramentów dostosowane do regionalnych wymagań klientów oraz wykorzystywanie w produkcji lokalnych surowców pozwolą zwiększyć konkurencyjność firmy, podczas gdy lokalna produkcja i logistyka zapewnią większe zorientowanie na klienta i przyczynią się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty