Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Certyfikat dla hubergroup

Seria atramentów Gecko Green Line Premium firmy hubergroup Print Solutions otrzymała brązowy certyfikat Cradle to Cradle.

© hubergroup Print Solutions

Firma hubergroup Print Solutions otrzymała brązowy certyfikat Cradle to Cradle dla serii farb rozpuszczalnikowych do druku fleksograficznego i wklęsłego Gecko Green Line Premium. To kolejne wyróżnienie dla rozwiązań oferowanych przez firmę zaraz po certyfikacie Cradle to Cradle dla wodorozcieńczalnej serii farb Hydro-X. Daje to drukarniom i producentom opakowań pewność, że skład i produkcja tych serii farb zostały opracowane z myślą o zrównoważonym rozwoju. W ramach tej certyfikacji, Instytut Innowacji Produktów Cradle to Cradle ocenia nie tylko toksyczność dla środowiska i człowieka, ale także możliwości recyklingu, wykorzystania energii odnawialnej i zarządzania emisją dwutlenku węgla, odpowiedzialnej gospodarki wodnej oraz zgodności ze standardami społecznymi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty