Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Wspólny przełom Asahi i Esko

Rozwiązanie od Asahi i Esko ma umożliwić klientom większą konkurencyjność, jednocześnie zapewniając większą elastyczność w wykonywaniu zleceń.

Asahi Photoproducts, producent fleksograficznych płyt fotopolimerowych oraz Esko, dostawca zintegrowanych rozwiązań sprzętowych i programowych dla sektora opakowań, etykiet i LFP, rozpoczęli współpracę mającą na celu opracowanie innowacyjnego i zautomatyzowanego rozwiązania do produkcji płyt fleksograficznych. Współpraca pozwoli obu firmom połączyć kluczowe technologie sprzętowe i programowe, aby zapewnić wysoce wydajne i zrównoważone rozwiązanie w zakresie form drukowych.

„Ta przełomowa innowacja będzie się różnić od innych rozwiązań na rynku. Będzie to nie tylko połączenie dostępnych procesów wytwarzania płyt drukowych inline, ale tez holistyczne podejście do łączenia najnowszych technologii na różnych etapach prepressu, wykorzystujące inteligentne centrum automatyzacji jako podstawę i serce rozwiązania” - skomentował Dieter Niederstadt, dyrektor ds. marketingu technicznego w Asahi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty