Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zmiany w organizacji Xerox

Trzy odrębne jednostki biznesowe mają umożliwić firmie większa elastyczność i koncentracje na poszczególnych rynkach.

© Xerox

Xerox wprowadza zmiany w organizacji swojej firmy zgodnie z planem utworzenia trzech nowych jednostek biznesowych dla działu oprogramowania, finansów oraz innowacji produktowych, mających na celu zapewnienie długoterminowego wzrostu i zwiększenia oferty w roku 2021 i latach następnych. Oprócz tego trzy odrębne oddziały mają umożliwić firmie większa elastyczność i koncentracje na poszczególnych rynkach. W związku ze zmianami, awansowano Nicole Torraco na stanowisko starszego wiceprezesa Xerox Financial Services (XFS), która będzie kierować obszarem finansów firmy, podlegając bezpośrednio CEO firmy, Johnowi Visentinowi. Głównym celem tej jednostki biznesowej będzie poszerzenie bazy klientów, stworzenie potencjalnych możliwości sprzedaży krzyżowej oraz wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Sam Waicberg zostanie wiceprezesem i dyrektorem generalnym jednostki Digital Services, podlegając prezesowi i dyrektorowi operacyjnemu Steven’owi Bandrowczak’owi. Waicberg dołączył do Xerox po niedawnym przejęciu CareAR, platformy rzeczywistości rozszerzonej, której był współzałożycielem. Nowa działalność w zakresie oprogramowania obejmuje platformę CareAR, system DocuShare, działalność XMP oraz oprogramowanie FreeFlow. Naresh Shanker, starszy wiceprezes i dyrektor ds. technologii, będzie kierował działalnością PARC Innovation. Z kolei Louie Pastor został mianowany dyrektorem ds. rozwoju korporacyjnego i ds. prawnych i zgodności z przepisami. Oprócz nadzorowania prawnej organizacji Xerox, Pastor będzie kierował nową grupą ds. rozwoju korporacyjnego, odpowiedzialną za pozyskiwanie, ocenę i realizację możliwości fuzji i przejęć oraz inwestycji typu joint venture.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty