Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowa inwestycja Druck Chemie

Na mocy umowy o wartości około 20 milionów euro, Druck Chemie będzie nadal dostarczać firmie Heidelberg chemię i materiały eksploatacyjne do druku.

Heidelberger Druckmaschinen sprzedał belgijski zakład produkujący materiały eksploatycyjne dla przemysłu poligraficznego firmie DC Druck Chemie, będącej spółką zależną Langley Holdings. Przejęcie obejmuje spółki BluePrint Products NV oraz Hi-Tech Chemicals BV z siedzibą w Kruibeke w Belgii. Zakład opracowuje i produkuje wysokiej jakości chemikalia stosowane w druku fleksograficznym i offsetowym, przede wszystkim na potrzeby rynku opakowań i rynku komercyjnego. Firma Heidelberg nadal będzie je oferować w swoim portfolio w ramach ogólnej działalności dotyczącej materiałów eksploatacyjnych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty