Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Papier i materiały

Pankaboard OY - Różne oblicza kartonu

lipiec 2016

Opakowania, które dziś zdobią sklepowe półki, to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki. Minimalistyczne i monochromatyczne czy bogato zdobione, uszlachetnione i efektownie zadrukowane...

więcej »

Włoskie randez-vous - Sposób na szlachetne wykończenie

lipiec 2016

Subtelne złocenia, tłoczenia, lakierowanie – to częste efekty wykorzystywane przez producentów zewnętrznych opakowań na kosmetyki i perfumy. Półki perfumerii i drogerii niemalże uginają się pod ciężarem ogromnej ilości...

więcej »

MEWATEX ULTRA, czyściwo do wrażliwych powierzchni

styczeń 2016

Czyściwo dobrej jakości gwarantuje efektywne czyszczenie i tym samym utrzymanie wysokiej sprawności eksploatacyjnej maszyn i urządzeń. Szczególnie jest to istotne, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości delikatnych lub wrażliwych powierzchni.

więcej »

Życzenia pomyślności

styczeń 2015

W chińskiej kulturze czerwień jest tradycyjnym symbolem pomyślności i szczęścia. Mimo że obecnie trwa jeszcze chiński Rok Konia, niemiecka papiernia Gmund już ruszyła z przygotowaniami do Roku Owcy, który rozpocznie się 19 stycznia 2015 roku. Na tę okazję wykonała ze swojego najlepszego papieru tradycyjne koperty Hong Bao.

więcej »

Strategiczna przebudowa. Sappi otwiera PM 2 w Alfeld.

maj 2014

Firma Sappi sfinalizowała ambitny projekt przebudowy linii produkcyjnej PM 2 w swoich zakładach w niemieckim Alfeld. Inwestycja o wartości 60 mln euro przebiegła zgodnie z planem i zakończyła się sukcesem. Jego miarą jest papier cechujący się jakością, która przeszła najśmielsze oczekiwania inwestora.

więcej »

Karton rośnie w siłę. ECMA w Polsce.

marzec 2014

Najpóźniej wiosną tego roku działalność rozpocznie polski oddział Europejskiej Organizacji Producentów Opakowań Kartonowych (ECMA). Taki plan przyjęli uczestnicy spotkania założycielskiego ECMA Polska, które odbyło się w Pruszkowie.

więcej »

Cudowna lekkość kartonu. Ulepszone produkty Metsa Board.

czerwiec 2013

Firma Metsä Board ulepszyła znane linie kartonów Avanta Prima, Simcote i Carta Elega. O najważniejszych właściwościach nowych produktów i korzyściach, jakie mogą z nich czerpać użytkownicy, opowiedział nam Pasi Piiparinen, wiceprezes Metsä Board, który stoi na czele działu podłoży kartonowych.

więcej »

Mniej znaczy więcej. Wyniki konkursu Chromolux.

maj 2013

Firma Metsä Board ogłosiła wyniki konkursu More with Less. W tym roku do udziału w nim zgłoszono prawie 300 projektów, które napłynęły od agencji reklamowych, grafików, projektantów opakowań, drukarń oraz właścicieli marek. Wszystkie nadesłane prace w zaskakujący sposób realizowały motto konkursu, czyli „mniej znaczy więcej”.   

więcej »

Kalendarz z pudełka. Design z kartonem Sappi.

kwiecień 2013

Holenderski projektant Philip Stroomberg swoją ostatnią pracą pokazuje, że na tradycyjny kalendarz z odrywanymi kartkami można spojrzeć w zupełnie nowy sposób. Do wykonania tej pracy użył wysokiej klasy kartonu marki Sappi.

więcej »

Alternatywa dla PVC. Nowe produkty Sihl.

luty 2013

Firma Sihl wprowadziła na rynek nową folię do druku atramentowego, która wzbogaciła serię materiałów SyntiSOL. Nowy produkt, oferowany pod nazwą SyntiSOL PP Film KissCut 325 (satin 3531), to folia polipropylenowa, która jest zdaniem producenta atrakcyjną alternatywą dla folii PVC.

więcej »

Komentarz miesiąca

Przyszłość druku

We wrześniu zebrał się zespół ekspertów drupy, składający się z osobistości świata poligrafii: właścicieli firm, naukowców i analityków. Centralnym punktem rozmów było zagadnienie „PRINT 2030 – 2.0”. Określono dziesięć trendów, które będą miały wpływ na branżę. Analizowano również jak wdrożyć te zdefiniowane i precyzyjnie określone procesy w życie drukarń, tak aby firmy podążały drogą druku przyszłości.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty