Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Papier i materiały

Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.

więcej »

Rozwój Antalis. Nowe portfolio papierów ozdobnych

Firma Antalis ogłosiła nabycie portfolio legendarnych marek takich jak Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Pop’Set i Rives od swojego historycznego dostawcy Arjowiggins Scotlan, który przeszedł w proces likwidacji we wrześniu tego roku.

 

więcej »

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

 

więcej »

Fixed Anilox Printing. Potwierdzona skuteczność

Pulse Roll Labels dostawca atramentów fleksograficznych UV dla przemysłu druku etykiet, po zakończonej fazie testowej, potwierdził skuteczność systemu Fixed Anilox Printing, który ma uprościć druk fleksograficzny UV.

 

więcej »

Wysokowydajna folia BOPP do etykiet samoprzylepnych. Rayoface JB od Innovia

Innovia Films opracowała wysokowydajną, błyszczącą białą folię BOPP, Rayoface JB (JB47).

więcej »

Mitsubishi na Fachpack 2022. Alternatywne rozwiązania papierowe

Na tegorocznych targach Fachpack producent papieru specjalistycznego Mitsubishi HiTec Paper zaprezentuje kilka zrównoważonych innowacji w dziedzinie papierów opakowaniowych.

więcej »

Materiały laserowe i grawerskie. Trotec Laser rozszerza portfolio

Trotec Laser wprowadza na rynek rozszerzoną linię materiałów laserowych i grawerskich z serii Digital Print Series (DPS).

więcej »

Nowy klej 62E Herma dla branży spożywczej

Firma Herma, producent etykiet, etykieciarek i materiałów samoprzylepnych, opracowała sposób na połączenie właściwości kompostowalnych z innymi pożądanymi cechami produktu.

więcej »

Mitsubishi HiTec Paper. Podwyżki cen

Firma Mitsubishi HiTec Paper, producent specjalnych papierów powlekanych z siedzibą w Bielefeld, jest zmuszona do wprowadzenia dalszych podwyżek cen.

więcej »

Folia Poli Flex Turbo. Letnie szaleństwo nadrukowe

Lato kojarzy się ze słońcem, plażą i… szalonymi nadrukami na koszulkach. Do wykonania tych ostatnich może posłużyć folia termotransferowa Poli-Tape Poli Flex Turbo od firmy Integart, jednego z czołowych dystrybutorów produktów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych w branży reklamowej i drogowej.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty