Papier i materiały

FESPA Global Print Expo 2023. Berger Textiles z nową linią produktów

Berger Textiles, dostawca tekstyliów do szerokoformatowego druku cyfrowego, dekoracji wnętrz i odzieży, zaprezentuje na odbywających się w maju targach FESPA Global Print Expo 2023 aż sześć nowości w swoim portfolio, w tym nową linię produktów Architecture. Nowa seria materiałów będzie zapewniać szeroki wybór wysokowydajnych tekstyliów funkcjonalnych do zastosowań architektonicznych we wnętrzach.

 

więcej »

Maszyny Dantex z certyfikatem Color-Logic. Idealne odwzorowanie kolorów

Color-Logic certyfikował cyfrowe maszyny do druku etykiet Dantex z serii Pixo do stosowania w produkcji etykiet z wykorzystaniem materiałów Color-Logic Metallic Color System. Dzięki temu użytkownicy maszyn tego producenta będą mogli oferować swoim klientom metaliczne atramenty z oferty Color-Logic.

więcej »

Podwójne możliwości. Nowa gama farb PureTone DC

Firma Pulse Roll Label Products (Pulse) wprowadza na rynek nową gamę farb UV LED o podwójnym utwardzaniu - PureTone DC. Wysokowydajne farby z nowej serii są w pełni zgodne z przepisami dotyczącymi pakowania żywności, dlatego są odpowiednie również producentów etykiet zaopatrujących sektor spożywczy.

więcej »

Certyfikat Ineris dla Lecta. Papiery Termax bez fenolu

Lecta, producent specjalistycznych papierów, uzyskał certyfikat francuckiej jednostki certyfikującej Institut national de l environnement industriel et des risques (INERIS) dla swojej linii papierów termicznych Termax.

więcej »

Nowe dyspersje pigmentów RxD. Lepsze odwzorowanie kolorów

W ofercie Fujifilm dostępne są nowe kolory wysokowydajnych dyspersji pigmentów RxD do formuł wodnych atramentów dedykowanych drukarkom atramentowym. Dotychczasowa gama kolorów została poszerzona o dyspersje w pigmentach Orange PO71, Green PG7 i Violet PV23.

 

więcej »

Api.pl poszerza ofertę. Folie samoprzylepne od Hexis

Api.pl rozpoczęło współpracę z Hexis, francuskim producentem folii monomerowych i polimerowych. Dzięki rozpoczętej współpracy wszyscy klienci firmy będą mieli dostęp do szerokiej gamy nowych produktów wysokiej jakości.

więcej »

Etykiety usprawniające recykling. Nowe kleje i etykiety od Hermy

Herma jako pierwsza firma w branży wprowadziła na rynek serię klejów i odpowiadających im materiałów samoprzylepnych usprawniających i podnoszących jakość i usprawniających proces recyklingu kartonowych pudeł wysyłkowych. W przypadku trzech z czterech nowych klejów kluczem do sukcesu była technologia wielowarstwowa, której pionierem była firma Herma.

 

więcej »

Plany Metsä Board. Cele środowiskowe do roku 2030

Metsä Board, część Metsä Group, opublikowała nowe szczegółowe dane mające pomóc zobrazować środki, które podejmie, aby osiągnąć ambitne cele na rok 2030 w zakresie zmian klimatu i zużycia wody. Firma zakłada, że dane będą aktualizowane co najmniej raz w roku, zarówno pod kątem faktycznej realizacji, jak i przyszłych inwestycji, także tych które obecnie są na etapie procesowania.

więcej »

Rozwój Antalis. Nowe portfolio papierów ozdobnych

Firma Antalis ogłosiła nabycie portfolio legendarnych marek takich jak Conqueror, Curious Collection, Keaykolour, Pop’Set i Rives od swojego historycznego dostawcy Arjowiggins Scotlan, który przeszedł w proces likwidacji we wrześniu tego roku.

 

więcej »

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

 

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty