Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Papier i materiały

API Foilmakers. Nowy wzornik internetowy

Firma API Foilmakers ma nowy, dostępny online wzornik. Narzędzie ma być wsparciem dla wszystkich podmiotów uczestniczących w procesie wyboru, wdrożenia i bieżącego stosowania różnych materiałów, także w kontekście trudnych aplikacji.

więcej »

Jeden materiał, wiele możliwości. Ekologiczna płyta Dispa

Antalis wspiera swoich klientów w wyborze materiałów przyjaznych środowisku naturalnemu. Firma wprowadziła do swojej oferty trwałą i ekologiczną płytę Dispa.

więcej »

Papierowy Dizajn. Czas na zmianę

Papierowy Dizajn to marka papierów ozdobnych firmy Europapier Polska, która działa na rynku papierów ozdobnych od niemal 10 lat. Po dekadzie działalności marka postanowiła odświeżyć swoje oblicze skupiając się na dwóch kluczowych aspektach firmy jakimi są ludzi i papieru.

więcej »

Nowość od Sun Chemical. SunStrato AquaLam Gen2

Firma Sun Chemical wprowadziła na rynek serię farb SunStrato AquaLam Gen2. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na bazie wody do druku laminowanych opakowań giętkich nadających się do retortowania.

więcej »

Zamknięcie papierni. Koniec Sappi Lanaken

Długofalowe spowolnienie gospodarcze na świecie okazało się być dla wielu firm trudniejsze niż zakładały to w pierwszych prognozach. Wciąż utrzymujący się na światowym rynku kryzys w połączeniu z niestabilnością geopolityczną i słabym wzrostem gospodarczym odbiły się również na kondycji firmy Sappi, zwłaszcza w Europie. Producent poinformował o podjęciu decyzji o zamknięciu papierni Sappi Lanaken w Belgii.

więcej »

Zaawansowana technologia od ABB. Nowa maszyna w Gascogne Paper

Firma ABB została wybrana jako partner projektu instalacji największej na świecie maszyny do produkcji niepowlekanego papieru typu MG w papierni Gascogne Paper w Mimizan we Francji. Producent dostarczy automatyczne systemy sterowania i napędy dla rozwiązania, które wyznaczy nowe standardy wydajności i energooszczędności produkcyjnej.
 

więcej »

Certyfikat PTS dla UPM Raflatac. Kleje zgodne z normami

Dziesięć klejów dedykowanych etykietom papierowym dla logistyki i handlu elektronicznego dostępnych w portfolio firmy UPM Raflatac uzyskało w 2023 r. certyfikat instytutu Papiertechnische Stiftung (PTS). Materiały zostały oznaczone jako nadające się do recyklingu w segmencie opakowań papierowych i tekturowych.

więcej »

Obawy konsumentów. Herma dla minimalnej migracji

Możliwa migracja substancji z materiałów opakowaniowych do żywności jest kwestią, która nadal budzi poważne obawy konsumentów w całej Europie. Dzięki Herma producenci nie muszą wybierać między doskonałą siłą klejenia a bardzo niską tendencją do migracji.

więcej »

Ekoparagony nowej generacji. Paragon do makulatury

W 2015 roku Koehler Paper wprowadził na rynek pierwszy zrównoważony i nadający się do recyklingu papier termiczny Blue4est, znany również jako niebieski paragon lub eko-paragon. Blue4est jest produkowany całkowicie bez użycia środków chemicznych dlatego może zostać wykorzystany jako surowiec do produkcji nowego papieru i tektury, ale tylko pod warunkiem, że zostanie wyrzucony jako makulatura.

więcej »

Papiery samoprzylepne Manter. Urzekająca elegancja

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu etykiet do napojów, Manter by Fedrigoni Self-Adhesives wprowadził w ostatnim czasie wiele nowości do swojego portfolio produktów. Dla firmy etykiety są trwałymi dziełami sztuki, do których tworzenia chcą zaprosić swoich klientów.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty