Kalendarium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

26-28.04.2022 · Viscom, Duesseldorf

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

12-15.10.2022 · FESPA, Amsterdam

Papier i materiały

„Solutions in Motion”

Firma Sun Chemical zaprezentowała nowe i udoskonalone rozwiązania przeznaczone dla wielkoformatowego druku cyfrowego podczas targów Fespa 2022. Pod hasłem „Solutions in Motion” firma prezentowała na swoim stoisku m.in. atramenty do druku wielko- i superwielkoformatowego z serii Streamline, farby dedykowane materiałom tekstylnym i zastosowaniom przemysłowym oraz rozwiązania marki SunJet.

więcej »

Jakość od 1661 roku

Firma Api.pl rozszerzyła swoją ofertę o papiery sublimacyjne marki Neenah Coldenhove z linii Jetcol: The Original, Industrial oraz Special. Papiery dedykowane są producentom odzieży i tekstyliów, druku personalizowanego i gadżetów reklamowych, a także znajdują zastosowanie na rynku soft signage.

więcej »

Bioodnawialne wydruki

Siegwerk, jeden z wiodących światowych dostawców farb i powłok do druku opakowań i etykiet, wprowadził na rynek nową serię zrównoważonych farb offsetowych UV do zastosowań na papierze i tekturze niespożywczej- Sicura Litho Pack Eco. Nowa seria produktów posiada wysoką zawartość składników bioodnawialnych, stanowiąc przyjazną dla środowiska alternatywę dla standardowych farb UV.

więcej »

Adestor Standard Films

Firma Lecta rozszerza swoją ofertę materiałów Adestor, wprowadzając na rynek nową linię folii samoprzylepnych Adestor Standard Films. Nowa linia produktów obejmuje zarówno polipropyleny, które zapewniają sztywność i wysoką przejrzystość materiału, jak i polietyleny, które sprawdzą się w produkcji opakowań elastycznych, pokrywając szeroki zakres zastosowań.

więcej »

Wydajny zadruk tekstyliów

Firma Sun Chemical wprowadziła na rynek nową farbę sublimacyjną do zadrukowywania podłoży tekstylnych o nazwie ElvaJet Onyx SB. Jak podkreśla producent, rozwiązanie powstało z myślą o ploterach wielkoformatowych i łączy w sobie wysoką jakość i prostotę w użytkowaniu.

więcej »

Personalizacja ze smakiem

Sun Chemical rozszerza swoją ofertę jadalnych atramentów i farb o serię FSR, stworzoną z myślą o potrzebach przemysłu spożywczego i uwzględniającą możliwość bezpośredniego zadrukowywania żywności, w tym pieczywa. Producent podkreśla, że reprodukcje wykonane z ich udziałem cechują wyjątkowa kolorystyka i ostrość obrazu.

więcej »

Precyzja ElvaJet Topaz

Sun Chemical wprowadza do swojej oferty ElvaJet Topaz SC, nowy atrament sublimacyjny do cyfrowej produkcji tkanin. Jak podkreśla producent, nowe rozwiązanie ułatwia użytkowanie i obsługę maszyny, zwiększając okno robocze atramentu w celu zapewnienia precyzyjnej wydajności dysz.

więcej »

Niezbędny dodatek do offsetu

Hubergroup Print Solutions wprowadził na rynek nowy dodatek do roztworu zwilżającego Perfect-Dry-Fix, który nadaje się zarówno do offsetowego druku konwencjonalnego, jak i UV. Rozwiązanie umożliwia płynną pracę i wysoką jakość nawet przy dużych prędkościach drukowania.

więcej »

Bezpośrednio z żywnością

Hubergroup wprowadza na rynek serię offsetowych farb arkuszowych przeznaczonych do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Nowa seria MGA Contact pozwala producentom tworzyć kreatywne opakowania i pozwala wykorzystywać więcej miejsca na umieszczanie informacji.

więcej »

Performa Light CarbonZero

Firma Stora Enso wprowadziła do swojego portfolio nowy, proekologiczny karton Performa Light CarbonZero. Jak podkreśla producent, jest to pierwszy tego typu materiał na rynku, neutralny względem emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma dodaje, że dzięki zastosowaniu nowego kartonu jego użytkownicy mają szansę przyczynić się do zmniejszenia swojego wpływu na zmiany klimatyczne.

więcej »

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty