Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Modułowa produkcja

Firma Introzap dodała do swojego portoflio nową sztancę rotacyjną z drukiem fleksograficznym - RD115S firmy Kolbus.

© Kolbus

Firma Introzap wprowadziła do swojej oferty sztancę rotacyjną RD115S firmy Kolbus, która może zostać wyposażona w osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. Rozwiązanie, opracowane przez firmę Kolbus, jest skierowane do drukarń i producentów opakowań na bazie tektury falistej. RD115S cechuje nowoczesna i wytrzymała konstrukcja. Urządzenie pracuje z prędkością do 12 tys. ark./h, a zastosowane w nim serwonapędy pozwalają na dostosowanie każdego elementu urządzenia (np. samonakładaka, sztancy czy zespołów drukujących) do wymagań danego zlecenia, wpływając na jego finalną, oczekiwaną przez klienta jakość. Wśród zalet RD115S dostawca wymienia również przedłużenie zespołu drukującego (wydłużające czas schnięcia, a przez to zapewniające większą ochronę zadruku), podciśnieniowy transport arkusza oraz dwa niezależne napędy optymalizujące jakość wykrawania. W ramach wyposażenia opcjonalnego użytkownik ma do dyspozycji m.in. rakiel komorowy, wykonany z włókna węglowego, który optymalizuje proces zasilania farby, a tym samym redukuje straty przy zmianie kolorów i poprawia jakość druku. Wraz z maszyną oferowany jest również moduł RDB 115S, układający zadrukowane i wykrojone arkusze w stosy. Ponadto maszyna sterowana jest z poziomu przyjaznego dla operatora, intuicyjnego w obsłudze systemu Copilot, który minimalizuje czas oraz nakłady pracy związane z przezbrajaniem i czyszczeniem. Składają się na niego dwa panele dotykowe, zapewniające szybki wgląd w poszczególne podzespoły i bazujące na przejrzystej grafice oraz ikonach, prezentujących status urządzenia.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty