Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Perfekcyjne cięcie

Wraz z instalacją nowej krajarki Arctic Paper podkreśla przede wszystkim podniesiony poziom bezpieczeństwa swoich operatorów oraz przyjazną i łatwą obsługę urządzenia.

Zakład papierniczy Arctic Paper w Kostrzynie zakupił  nową krajarką do papieru Perfecta 132 Premium Line 2020.  Firma jest jednym z największych producentów niepowlekanego, bezdrzewnego papieru offsetowego i graficznego w Polsce.

Krajarka została zaprojektowana z myślą o cięciu materiałów takich jak papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny i wielu innych w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Odpowiada pracy zarówno przy druku książek, akcydensów i opakowań jak również w introligatorniach jak i przetwórstwie papieru. W kostrzyńskiej papierni sprawdza się przede wszystkim w zakresie krojenia pojedyńczych ryz w różnych formatach, przy wykonywaniu prób i pracy w laboratorium firmy.

Maszyna została wyposażona w komputer z monitorem dotykowym Perfecta Cutpit. Umożliwia on pracę w trzech trybach obsługi: 0 - pracy bez funkcji programowania, UC – pracy z programem bez pełnego zakresu funkcji oraz TS – pracy z programem z wizualizacją procesu cięcia i kompletnym zakresem funkcji. Program cięcia umożliwia automatyczną regulację siły docisku tłoka i osobne programowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Oprócz tego dodatkowe oprogramowanie Cuttronic umożliwia przekazywanie do sterowania krajarki danych CIP w plikach PPD lub JDF. Posuw siodła urządzenia odbywa przy pomocy napędu serwo z czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, co zwiększa szybkość pracy maszyny, a co za tym idzie, również jej wydajność. Innym elementem wyposażenia standardowego jest także sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła. Co więcej, Premium Line umożliwia inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i integrację cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS dla transferu danych i kontroli procesów od przygotowania produkcji do rozliczeń. Zapewnia także szereg rozwiązań dla ochrony środowiska, jak oszczędzanie energii i niższy poziom hałasu dla lepszych warunków pracy.

„Zapoznanie się z wszystkimi funkcjami krajarki, usprawniającymi jej pracę zajmie nam jeszcze sporo czasu. Jednak już dziś widzimy najważniejsze zalety tego urządzenia – poprawę bezpieczeństwa pracy operatorów (maszyna jest prosta i intuicyjna w obsłudze), a także niezawodność od strony technicznej” – podsumowuje Roland Cyran z firmy Arctic Paper.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty