Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Perfekcyjne cięcie

Wraz z instalacją nowej krajarki Arctic Paper podkreśla przede wszystkim podniesiony poziom bezpieczeństwa swoich operatorów oraz przyjazną i łatwą obsługę urządzenia.

Zakład papierniczy Arctic Paper w Kostrzynie zakupił  nową krajarką do papieru Perfecta 132 Premium Line 2020.  Firma jest jednym z największych producentów niepowlekanego, bezdrzewnego papieru offsetowego i graficznego w Polsce.

Krajarka została zaprojektowana z myślą o cięciu materiałów takich jak papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny i wielu innych w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Odpowiada pracy zarówno przy druku książek, akcydensów i opakowań jak również w introligatorniach jak i przetwórstwie papieru. W kostrzyńskiej papierni sprawdza się przede wszystkim w zakresie krojenia pojedyńczych ryz w różnych formatach, przy wykonywaniu prób i pracy w laboratorium firmy.

Maszyna została wyposażona w komputer z monitorem dotykowym Perfecta Cutpit. Umożliwia on pracę w trzech trybach obsługi: 0 - pracy bez funkcji programowania, UC – pracy z programem bez pełnego zakresu funkcji oraz TS – pracy z programem z wizualizacją procesu cięcia i kompletnym zakresem funkcji. Program cięcia umożliwia automatyczną regulację siły docisku tłoka i osobne programowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcję siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. Oprócz tego dodatkowe oprogramowanie Cuttronic umożliwia przekazywanie do sterowania krajarki danych CIP w plikach PPD lub JDF. Posuw siodła urządzenia odbywa przy pomocy napędu serwo z czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, co zwiększa szybkość pracy maszyny, a co za tym idzie, również jej wydajność. Innym elementem wyposażenia standardowego jest także sztywny stół żeliwny bez kanału na śrubę pociągową siodła. Co więcej, Premium Line umożliwia inteligentne łączenie urządzeń w systemy cięcia i integrację cyklu produkcyjnego za pomocą systemów ERP/MIS dla transferu danych i kontroli procesów od przygotowania produkcji do rozliczeń. Zapewnia także szereg rozwiązań dla ochrony środowiska, jak oszczędzanie energii i niższy poziom hałasu dla lepszych warunków pracy.

„Zapoznanie się z wszystkimi funkcjami krajarki, usprawniającymi jej pracę zajmie nam jeszcze sporo czasu. Jednak już dziś widzimy najważniejsze zalety tego urządzenia – poprawę bezpieczeństwa pracy operatorów (maszyna jest prosta i intuicyjna w obsłudze), a także niezawodność od strony technicznej” – podsumowuje Roland Cyran z firmy Arctic Paper.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty