Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Platesense ma sens

Platesense to inteligentny sposób zarządzania przygotowaniem płyt, którego celem jest zminimalizowanie obciążeń związanych z produkcją płyt, tak aby zmniejszyć koszty i czas poświęcany na ich produkcję.

© Fujifilm

Firma Fujifilm przekonuje klientów do przejścia na program Platesense, aby w ten sposób złagodzić wysokie koszty produkcji, które wpływają na cenę końcową płyt drukowych. W związku z dalszym wzrostem cen surowców i kosztów transportu, producent zapowiada kolejne podwyżki cen produktów, które zaczną obowiązywać od przyszłego miesiąca.

W ramach programu Platesense firma zarządza wieloma aspektami związanymi z produkcją płyt, w tym ich dostawą i zbiórką złomu za stałą miesięczną opłatą, by jak podkreśla, „wspierać przedsiębiorstwa w bardziej efektywnym zarządzaniu produkcją płyt”, co ostatecznie skutkuje obniżeniem kosztów. „W ciągu ostatnich miesięcy sytuacja na rynku surowców rozwinęła się do niespotykanego dotąd poziomu. Warunki bardzo trudne dla naszych klientów. Nowa dopłata może być jednak zrównoważona przez wzrost wartości złomu aluminiowego, a to wszystko w ramach programu Platesense” - podkreśla Taku Ueno, starszy wiceprezes Fujifilm Graphic Systems EMEA.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty