Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Komori H-UV L (LED)

Jak twierdzi Ron Baartman, kierownik techniczny w NPN Drukkers, nowa maszyna okazała się odpowiednim rozwiązaniem dla dużych, kolorowych wydruków o wysokim nasyceniu.

© NPN Drukkers

Holenderska drukarnia NPN Drukkers zakupiła nową, offsetową maszynę drukującą w technologii H-UV L LED. Firma zdecydowała się na rozwiązanie z portfolio Komori - Lithrone G40. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, wybierając Komori jako nowego dostawcę oraz decydując się na technologię H-UV L (LED), Drukkers podniosła poprzeczkę w jakości druku.

 

Drukarnia NPN Drukkers z siedzibą na południu Holandii oferuje druk wysokiej jakości dla sektora komunikacji, marketingu i opakowań. Obecnie firma silnie rozwija swoją działalność w obszarze foto-książki i katalogów drukowanych dla klientów z branży mody, wzornictwa, architektury i wystroju wnętrz, a także dla muzeów, fotografów i artystów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej kreatywne projekty, mocniejsze kolory i użycie bardziej przyjemnego w dotyku, często niepowlekanego papieru, firma postanowiła zainwestować w nową maszynę drukującą, która spełni obecne wymagania rynku.

 

Technologia H-UV LED

Według Rona Baartmana, zalety suszenia H-UV L (LED) z łatwością przewyższają wady. Choć farby dedykowane tej technologii są droższe i wymagają od operatorów więcej precyzji, to rozruch i przygotowanie do procesu drukowania zajmuje o wiele mniej czasu. Ponadto, maszyna nie wymaga instalacji systemu suszenia z wykorzystaniem proszku na wykładaniu. Zadrukowane arkusze są suche w momencie opuszczania maszyny i mogą być natychmiast poddane dalszej obróbce. Lithrone G40 utrwala farby od razu, bez odparowywania rozpuszczalników i wchłaniania farby w papier. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania ozonu, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana. Co jest równie ważne, urządzenie najważniejsze zużywa znacznie mniej energii. Farba wysycha na powierzchni arkusza, dzięki temu obraz jest znacznie ostrzejszy, kolory bardziej intensywne, a kontrasty silniejsze.

Szybkie utrwalanie atramentu pozwala na natychmiastowe drukowanie odwrotnej strony papieru, jak również na produkcję wyższych stosów papieru bez ryzyka odstawania lub uszkodzenia drukowanych obrazów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty