Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Komori H-UV L (LED)

Jak twierdzi Ron Baartman, kierownik techniczny w NPN Drukkers, nowa maszyna okazała się odpowiednim rozwiązaniem dla dużych, kolorowych wydruków o wysokim nasyceniu.

© NPN Drukkers

Holenderska drukarnia NPN Drukkers zakupiła nową, offsetową maszynę drukującą w technologii H-UV L LED. Firma zdecydowała się na rozwiązanie z portfolio Komori - Lithrone G40. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, wybierając Komori jako nowego dostawcę oraz decydując się na technologię H-UV L (LED), Drukkers podniosła poprzeczkę w jakości druku.

 

Drukarnia NPN Drukkers z siedzibą na południu Holandii oferuje druk wysokiej jakości dla sektora komunikacji, marketingu i opakowań. Obecnie firma silnie rozwija swoją działalność w obszarze foto-książki i katalogów drukowanych dla klientów z branży mody, wzornictwa, architektury i wystroju wnętrz, a także dla muzeów, fotografów i artystów. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na bardziej kreatywne projekty, mocniejsze kolory i użycie bardziej przyjemnego w dotyku, często niepowlekanego papieru, firma postanowiła zainwestować w nową maszynę drukującą, która spełni obecne wymagania rynku.

 

Technologia H-UV LED

Według Rona Baartmana, zalety suszenia H-UV L (LED) z łatwością przewyższają wady. Choć farby dedykowane tej technologii są droższe i wymagają od operatorów więcej precyzji, to rozruch i przygotowanie do procesu drukowania zajmuje o wiele mniej czasu. Ponadto, maszyna nie wymaga instalacji systemu suszenia z wykorzystaniem proszku na wykładaniu. Zadrukowane arkusze są suche w momencie opuszczania maszyny i mogą być natychmiast poddane dalszej obróbce. Lithrone G40 utrwala farby od razu, bez odparowywania rozpuszczalników i wchłaniania farby w papier. Dzięki temu nie dochodzi do powstawania ozonu, a emisja dwutlenku węgla zostaje zredukowana. Co jest równie ważne, urządzenie najważniejsze zużywa znacznie mniej energii. Farba wysycha na powierzchni arkusza, dzięki temu obraz jest znacznie ostrzejszy, kolory bardziej intensywne, a kontrasty silniejsze.

Szybkie utrwalanie atramentu pozwala na natychmiastowe drukowanie odwrotnej strony papieru, jak również na produkcję wyższych stosów papieru bez ryzyka odstawania lub uszkodzenia drukowanych obrazów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty