Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Sprzedaż Chapelle Darblay

Firma UPM będzie nadal kontynuować działalność na francuskim rynku papieru gazetowego, utrzymując współpracę ze swoimi partnerami i klientami we Francji.

© UPM

Firma UPM sfinalizowała sprzedaż zakładu Chapelle Darblay, produkującego papier gazetowy, gminie Rouen. Sprzedaż ta jest sprzedażą aktywów, obejmującą grunty, budynki i wyposażenie. Nie przewiduje przeniesienia pracowników. Firma UPM trwale zaprzestała produkcji i uzgodniła plan socjalny dla swoich pracowników w papierni Chapelle w Grand-Couronne we Francji już w czerwcu 2020 roku. Producent pierwotnie zobowiązał się do sprzedaży zakładu Samfi i Paprec France, w październiku 2021 roku. Następnie, w lutym 2022 roku, gmina Rouen udaremniła sprzedaż terenu i budynków Chapelle Darblay, anulując sprzedaż na rzecz Samfi i Paprec France.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty