Zwiększona wydajność

Jedną z zalet nowo zainstalowanego urządzenia jest, jak podkreśla Konrad Jamroz, jego prosta obsługa, co pozwoliło znacznie usprawnić proces wdrożenia rozwiązania w drukarni. Na zdjęciu od lewej: Mariusz Bednarek z firmy Tadan oraz Konrad Jamroz, właściciel drukarni Jotan.

© Tadan, Jotan

Drukarnia Jotan uzupełniła swój park maszynowy o zbieraczki DSC-10/60 i z oferty Duplo. Jak podkreśla jej właściciel, Konrad Jamroz, przyspieszyły one znacząco proces produkcji kalendarzy. Maszyny dostarczyła firma Tadan, autoryzowany partner handlowy Duplo Polska. Firma Jotan istnieje na rynku wydawniczym od roku 1990. Składa się ze studia graficznego, drukarni i introligatorni. Obecnie posiada w swojej ofercie 360 wzorów kalendarzy i karnetów świątecznych. Ze względu na rosnącą liczbę zleceń, firma postanowiła zainwestować w zbieraczki, które pozwoliły by zautomatyzować produkcję. Modele DSC-10/60 i pracują w oparciu o technologię podciśnieniowego pobierania arkuszy o zróżnicowanych formatach i gramaturze (od samokopi po foliowane lub lakierowane) na każdej półce. Inteligentne pobieranie, czyli możliwość pobierania po kilka arkuszy z jednej półki oznacza również łączenie wydruków np. kolorowych z monochromatycznymi lub offsetowych z cyfrowymi. Pojemność każdej półki to 65 mm, którą można zwiększyć do 200 mm (tryb blokowy). „Wszystko to sprawia, że systemy pracują z naprawdę dużą wydajnością, obie zbieraczki mają razem 20 półek, dzięki czemu możemy spokojnie realizować nie tylko większą liczbę zleceń, ale także realizować je bez obawy o opóźnienia” - podkreśla Konrad Jamroz. W maszynach udoskonalony został również system wykrywania podwójnych pobrań, który automatycznie mierzy każdy arkusz i wybiera odpowiednie miejsce detekcji, co przekłada się na oszczędności w stratach materiału i redukcji błędów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty