Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zwiększona wydajność

Jedną z zalet nowo zainstalowanego urządzenia jest, jak podkreśla Konrad Jamroz, jego prosta obsługa, co pozwoliło znacznie usprawnić proces wdrożenia rozwiązania w drukarni. Na zdjęciu od lewej: Mariusz Bednarek z firmy Tadan oraz Konrad Jamroz, właściciel drukarni Jotan.

© Tadan, Jotan

Drukarnia Jotan uzupełniła swój park maszynowy o zbieraczki DSC-10/60 i z oferty Duplo. Jak podkreśla jej właściciel, Konrad Jamroz, przyspieszyły one znacząco proces produkcji kalendarzy. Maszyny dostarczyła firma Tadan, autoryzowany partner handlowy Duplo Polska. Firma Jotan istnieje na rynku wydawniczym od roku 1990. Składa się ze studia graficznego, drukarni i introligatorni. Obecnie posiada w swojej ofercie 360 wzorów kalendarzy i karnetów świątecznych. Ze względu na rosnącą liczbę zleceń, firma postanowiła zainwestować w zbieraczki, które pozwoliły by zautomatyzować produkcję. Modele DSC-10/60 i pracują w oparciu o technologię podciśnieniowego pobierania arkuszy o zróżnicowanych formatach i gramaturze (od samokopi po foliowane lub lakierowane) na każdej półce. Inteligentne pobieranie, czyli możliwość pobierania po kilka arkuszy z jednej półki oznacza również łączenie wydruków np. kolorowych z monochromatycznymi lub offsetowych z cyfrowymi. Pojemność każdej półki to 65 mm, którą można zwiększyć do 200 mm (tryb blokowy). „Wszystko to sprawia, że systemy pracują z naprawdę dużą wydajnością, obie zbieraczki mają razem 20 półek, dzięki czemu możemy spokojnie realizować nie tylko większą liczbę zleceń, ale także realizować je bez obawy o opóźnienia” - podkreśla Konrad Jamroz. W maszynach udoskonalony został również system wykrywania podwójnych pobrań, który automatycznie mierzy każdy arkusz i wybiera odpowiednie miejsce detekcji, co przekłada się na oszczędności w stratach materiału i redukcji błędów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty