Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Przemyślane inwestycje Etilab. Uszlachetnianie z Xeikon

Na zdjęciu Michał Kuczkowski, kierownik sprzedaży w firmie Xeikon Polska oraz Sylwia Dudek, prezes zarządu firmy Etilab.

Ó Xeikon

Drukarnia Etilab, zajmująca się drukiem etykiet samoprzylepnych w technologii cyfrowej, zainwestowała w modernizację cyfrowej maszyny drukującej Xeikon 3030, co pozwoliło firmie podwoić jej prędkość produkcyjną. Oprócz tego drukarnia zakupiła nową cyfrową maszynę do zdobienia etykiet - DC350, która pozwoliła rozszerzyć jej możliwości w zakresie uszlachetniania oraz oprogramowanie do kontroli koloru, aby zaoferować krótsze czasy realizacji zamówień.

Maszyna cyfrowa Xeikon 3300 oferuje rozdzielczość 1200 dpi, korzystając z technologii suchego tonera do druku w pięciu kolorach (CMYK + biały). Urządzenie może drukować na standardowych podłożach bez podkładu, a dzięki transferowi obrazu w pełnej rotacji nie ma limitu długości powtórzeń, co daje klientom drukarni większą elastyczność i swobodę przy definiowaniu impozycji i odstępów między etykietami. Firmy, które zainwestowały w podstawowy model maszyny, mogą w późniejszym czasie rozszerzyć jej możliwości w zakresie prędkości lub szerokości druku. Drukarnia skorzystała z tej opcji, podwajając prędkość druku zakupionej maszyny, a w ramach rozszerzenia jej możliwości, zainwestowała w pakiet oprogramowania Xeikon Colour Services Pro 2.0. To rozwiązanie oparte na chmurze zapewnia automatyczną kontrolę koloru, wykorzystując wbudowany spektrofotometr i generując raporty po wydruku, aby zmaksymalizować przewidywalność, powtarzalność i rentowność maszyny. XCS Pro pozwala firmie Etilab zapewnić dokładność kolorów w druku, zredukować ilość produkowanych odpadów i wyeliminować ryzyko odrzucenia prac z powodu różnic kolorystycznych. „Dzięki maszynie Xeikon i jej oprogramowaniu możemy wykonywać druk personalizowany - każda etykieta może być unikatowa, a wszystko odbywa się w jednym przebiegu” - podkreśla Sylwia Dudek, prezes zarządu firmy Etilab.

Z kolei maszyna do zdobienia etykiet DC350 to jak podkreśla drukarnia, jedno z najbardziej zaawansowanych systemów do uszlachetniania dostępnych w Polsce. Urządzenie zostało wyposażone w stację do foliowania na gorąco i tłoczenia oraz system pasowania oraz oszczędzania folii. Maszyna jest również wyposażona w moduł do sitodruku, który może tworzyć wyjątkowe efekty dotykowe, w tym nadruk wypukły i alfabet Braille’a. Dodatkowo funkcje SmartSlit i SmartLoad optymalizują czas konfiguracji i przezbrajania, automatycznie pozycjonując do 16 noży tnących i ładując płyty wykrojnika.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty