Brawurowe broszurowanie. Nowe linie broszurujące Duplo.

Data publikacji: styczeń 2014

Firma Duplo wprowadza na rynek swoje najnowsze rozwiązanie do produkcji broszur  drukowanych cyfrowo i offsetowo, dostępne w dwóch wersjach: 500i i 500i Duetto. To połączenie niezwykle popularnego systemu broszurującego DBM-500, systemu tnącego DBM-500T i wydajnej zbieraczki podciśnieniowej DSC-10/60i. Nowe linie zastąpią dotychczas sprzedawany przez Duplo model 5000PRO.

 

 

500i i 500i Duetto zostały zaprojektowane z myślą o potrzebach i wymaganiach współczesnej produkcji poligraficznej – zarówno tej bazującej na technologii cyfrowej, jak i korzystającej z druku offsetowego, dzięki czemu mogą obsługiwać także nakłady łączone. Wersja 500i składa się ze zbieraczki DSC-10/60i, broszurownicy DBM-500 i systemu tnącego DBM-500T. W 500i Duetto znajduje się dodatkowo podciśnieniowy podajnik arkuszy DSF-2200. Obie linie oferują prędkość pracy na poziomie 5 tys. gotowych broszur w ciągu godziny, co w porównaniu z 5000PRO stanowi wzrost wydajności o 1600 egzemplarzy. Ponadto obsługują szeroką gamę podłoży o gramaturze od 52 do 300 g/m2 i formacie od 105 x 148 do 356 x 508 mm. Również pod tym względem wyprzedzają starszy model 5000PRO, który radził sobie jedynie z formatami od 75 x 120 do 250 x 320 mm.

 

Solidny fundament

„Podstawą 500i i 500i Duetto jest zbieraczka podciśnieniowa DSC-10/60i” – wyjaśnia Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. „Wyposażono ją w Intelligent Multi-Bin Feeding System (IMBF), który umożliwia operatorowi nie tylko wybór półek, lecz także określenie kolejności pobierania”. W zbieraczce DSC-10/60i można połączyć jednocześnie do sześciu (500i) lub trzech (500i Duetto) dziesięciopółkowych wież. Każda półka zbieraczki posiada w standardzie podciśnieniowy system podawania papieru – regulowane wiatraki dostarczają zmienną ilość powietrza, dzięki czemu można łatwo podawać papier o różnych rozmiarach i gramaturach.

Istotnym elementem jest także system detekcji podwójnych pobrań. Mierzy on automatycznie każdy arkusz, wybierając na tej podstawie odpowiednie miejsce detekcji. Oba rozwiązania wykorzystane w zbieraczce mają niebagatelny wpływ na efektywność i ciągłość pracy. Co więcej, każda półka modelu DSC-10/60i pomieści aż 65 mm papieru, co pod względem pojemności stawia go w tej klasie urządzeń na pierwszym miejscu.

W wersji 500i Duetto na początku linii znajduje się również podciśnieniowy podajnik arkuszy SF-2200. Posiada on system optycznego rozpoznawania marki oraz opcjonalny czytnik kodów kreskowych 1D i 2D, który umożliwia obsługę wydruków ze zmiennymi danymi. DSF-2200 podaje do 200 arkuszy w ciągu minuty, dzięki czemu sprawdza się w produkcji nisko- i średnionakładowej.

 

Pełna samodzielność

Pod względem łatwości obsługi 500i i 500i Duetto nie mają sobie równych. Liniami można w prosty sposób sterować za pomocą pojedynczego kontrolera PC, z czym poradzi sobie nawet niedoświadczony pracownik. Firma Duplo zadbała również o to, by nowe linie cechowały się jak najwyższym stopniem automatyzacji procesów. W efekcie tego automatyczne ustawienie parametrów pracy trwa zaledwie 60 sekund, a zmiana zlecenia – 35 sekund. Nie potrzeba przy tym żadnych narzędzi – wszystko odbywa się bez udziału operatora.

 

Większe możliwości

Automatyzacja pracy i łatwa obsługa nie są jedynymi zaletami linii broszurujących 500i i 500i Duetto. Równie ważna jest możliwość dołączenia opcjonalnych modułów, takich jak precyzyjna obcinarka z trójnożem DKT-200. Oferuje ona perfekcyjne obcinanie trzech krawędzi broszury, dzięki czemu nie ma potrzeby gilotynowania arkuszy przed zebraniem ich w zestawy. Dzięki DKT-200 prędkość obróbki końcowej broszur wzrasta do 9 tys. egz./godz. Inną opcją jest dołączenie wydajnego modułu ASM-500. Służy on do dokładnego zgniatania grzbietu, dzięki czemu można produkować atrakcyjne broszury o płaskich grzbietach.

„500i i 500i Duetto to modułowe rozwiązania, które można dowolnie konfigurować i rozbudowywać w zależności od zmieniających się potrzeb i wymagań klientów drukarń” – podsumowuje Gabriela Swat. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Gallus z nowym cyfrowym systemem do druku etykiet dla początkujących

Przed dwoma laty ponad 800 odwiedzających przybyło z całego świata do St. Gallen na „Gallus Innovation Days 2016”. W tym roku Gallus, jako część grupy Heidelberg, rozwinął tę koncepcję na jeszcze większej przestrzeni wystawowej. W ramach „Gallus Innovation Days 2018” eksperci poligraficzni z firm Gallus i Heidelberg pokazali, jak cyfryzacja zmienia biznes etykietowy i jak można wspierać tę drastyczną przemysłową zmianę paradygmatu. Pod hasłem „Solutions for Printing Champions” Gallus zaprezentował rozmaite innowacje produktowe.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty