Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Konica Minolta wyznacza nowe standardy. Drukarnia przyszłości

© Konica Minolta

Konica Minolta zaprezentuje w Düsseldorfie 20 europejskich premier, przełomową transformację cyfrową i działanie największej maszyny drukującej dostępnej w portfolio produktowym firmy. Pod hasłem „See the Potential in the Future of Print” firma Konica Minolta zagospodaruje powierzchnię 2400 metrów kwadratowych na sześciu połączonych ze sobą platformach i dwóch poziomach.

 

Dzięki imponującemu wyglądowi swojego stoiska firma zademonstruje, w jaki sposób chce wzmocnić i rozszerzyć działalność swoich klientów w zakresie druku komercyjnego i przemysłowego. Konica Minolta przedstawi również zrównoważone technologie produkcji zgodnie z filozofią Przemysłu 5.0, w ramach której pod uwagę bierze się nie tylko procesy drukowania, ale także obróbkę postpress i poprawę wydajności w całym procesie produkcyjnym. Przemysł 5.0 to koncepcja Komisji Europejskiej dotycząca wizji, w której ludzie znajdują się w centrum współpracy z maszynami. Konica Minolta dąży do opracowania unikalnych systemów i rozwiązań druku cyfrowego w celu zapewnienia bardziej zróżnicowanej i wydajnej produkcji, w której ludzie i maszyny współpracują ze sobą i wzajemnie się wspierają. Firma zaprezentuje w Düsseldorfie szeroką gamę rozwiązań i procesów, od druku akcydensowego i etykiet, poprzez druk opakowań po druk programowy. Najważniejsze cechy to w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne sterowane przez sztuczną inteligencję. Oprócz nowoczesnego sklepu internetowego firma zaprezentuje innowacyjne rozwiązania z zakresu robotyki i oprogramowania, również z opcją zdalnego serwisowania.

Następna generacja
Motywem przewodnik obecności firmy Konica Minolta na targach drupa będzie prezentacja nowej atramentowej maszyny drukującej HS-UV AccurioJet 60000. Ten wysokiej klasy model kontynuuje jakość i technologię znanych rozwiązań AccurioJet KM-1/KM-1e, a jego celem jest maksymalizacja wartości dodanej dla klientów i poprawa użyteczności. System drukowania został zaprojektowany z myślą o wysokiej produktywności, dlatego minimalizuje on przestoje, jest łatwy w obsłudze i stale monitoruje stan systemu w celu zapewnienia optymalnej produkcji. Oprócz wyjątkowej wydajności pracy maszyna AccurioJet 60000 gwarantuje wyjątkową jakość obrazu i stabilność reprodukcji. Wykorzystując technologię stabilnej jakości obrazu zaimplementowaną w AccurioJet KM-1, system drukujący korzysta z wbudowanych czujników i spektrofotometru do automatycznego monitorowania procesu drukowania. To wyposażenie techniczne gwarantuje imponującą jakość druku i stabilność reprodukcji na wielu różnych podłożach. Urządzenie AccurioJet 60000 jest wyposażone w technologię druku atramentowego HS-UV z niezwykłą szybkością wynoszącą 6000 arkuszy na godzinę (sph), która gwarantuje niezawodny efekt druku w jednym cyklu. Zapewnia to wszechstronność i wydajność procesu produkcyjnego. W niedalekiej przyszłości Konica Minolta będzie oferować dwie wydajne linie produktów. Będzie to AccurioJet KM-1e do drukowania wysokiej jakości produktów na szerokiej gamie materiałów drukarskich oraz kolejny model high-end z silnym naciskiem na najwyższą wydajność.

20 europejskich premier

© Konica Minolta

Konica Minolta po raz pierwszy zaprezentuje publiczności maszynę AccurioPress C84hc. System wykorzystuje toner High Chroma, który niezawodnie drukuje żywe kolory. Jest to jedyna platforma drukująca na świecie, która wykorzystuje nowy toner bez ograniczeń skali kolorów konwencjonalnych tonerów. Kolejne premiery obejmują ramię robotyczne Cobot, nowe opcje dla MGI JETvarnish 3D Web 400, takie jak podkład i wykrawanie w linii, a także rozszerzoną wersję oprogramowania AccurioPro Colour Manager Suite. Konica Minolta Sensing po raz pierwszy zaprezentuje narzędzia do zarządzania kolorami Myrio do zastosowań graficznych. Należą do nich spektrofotometry do innowacyjnego zarządzania kolorami i szybkiego automatycznego skanowania.

 

Aplikacje dla marek i agencji reklamowych
Ponadto podczas targów drupa firma Konica Minolta chce zaprezentować nowe aplikacje, które pomogą nie tylko drukarniom komercyjnym i przetwórcom, ale także właścicielom marek, agencjom projektowym i reklamowym w otwarciu nowych obszarów działalności. Konica Minolta wraz ze swoim partnerem MGI Digital Printing Systems zademonstruje, w jaki sposób można połączyć odrębne procesy, takie jak metalizacja, lakierowanie, drukowanie i utwardzanie, tworząc jeden, w pełni zintegrowany cykl produkcyjny. System drukujący AlphaJet firmy MGI skupia się na zaletach kompletnej, jednoprzebiegowej linii produkcyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu klienci mogą znacznie zaoszczędzić miejsce, koszty energii elektrycznej i personel. Ręczne ustawienia różnych maszyn produkcyjnych są połączone w jeden w pełni zautomatyzowany system, także w przypadku wykorzystania materiałów do formatu B1+.
Na targach drupa Konica Minolta szczegółowo zaprezentuje również rozwiązanie programmatic printing. Dzięki temu nowatorskiemu systemowi przetwarzającemu zmienne dane można na przykład dodawać treści generowane przez sztuczną inteligencję do produktów drukowanych, aby tworzyć treści dostosowane do grupy docelowej w marketingu 1:1.

Rozwijanie nowego potencjału z partnerami
W Düsseldorfie firmie towarzyszyć będą liczni partnerzy, aby w pełni zaprezentować potencjał produkcji poligraficznej w przyszłości. Oprócz strategicznego partnera, firmy MGI Digital Technology, także firma Industrial Inkjet będzie wystawiać się na stoisku Konica Minolta jako firma partnerska. Industrial Inkjet opracowuje niestandardowe zastosowania atramentowych maszyn drukujących i wykorzystuje wyłącznie głowice drukujące Konica Minolta w swoich produktach. Również firma Plockmatic, działający na całym świecie dostawca rozwiązań wykończeniowych, zaprezentuje nowe produkty na stoisku w hali 8b. Konica Minolta Sensing, Acco, WirbelWild i Fiery zostaną również zaprezentowane jako firmy partnerskie.

Kreatywność i zrównoważony rozwój
Ważnymi tematami podejmowanymi do dyskusji przez ekspertów z Konica Minolta będą produkcja i zrównoważony rozwój, przy czym czynnik ludzki zawsze będzie w centrum tych rozważań. Firma pracuje nad nowymi sposobami prezentowania korzyści płynących z druku cyfrowego i zachęca ludzi do skupienia się na kreatywnych zadaniach, ponieważ technologie wspomagające przejmują wiele rutynowych zadań. Firma zaprezentuje druk cyfrowy jako rozwiązanie dla zrównoważonego drukowania na żądanie, które pomaga uniknąć kosztów magazynowania. Przykładem zrównoważonej produkcji w Konica Minolta jest wykorzystanie papieru z recyklingu we wszystkich broszurach drukowanych i innych materiałach marketingowych produkowanych na żądanie na targach drupa. Konica Minolta zdecydowała, że nie będzie zawczasu dostarczać materiałów drukowanych. Zamiast tego wszystkie informacje i materiały marketingowe można będzie wybrać i zamówić na dużym wyświetlaczu, a następnie wydrukować na żywo w zautomatyzowanych jednostkach produkcyjnych w ciągu kilku sekund.

Drukowanie w nowych wymiarach
Dzięki szerokiemu spectrum prezentowanych rozwiązań i innowacyjnym produktom Konica Minolta pokazuje, jak ważny jest rynek druku profesjonalnego i przemysłowego. Targi drupa staną się idealnym miejscem kontaktu z docelowymi klientami. Firma zaprezentuje na żywo ponad 30 maszyn i prawie tyle samo rozwiązań programowych, pokazując, w jaki sposób technologie tonera i atramentu uzupełniają się w drukarni przyszłości.

W przestrzeni zatytułowanej „Mixed Reality Service“ odwiedzający będą mogli zapoznać się z różnymi możliwościami zdalnej konserwacji maszyn drukarskich. W ramach tej usługi w przypadku awarii użytkownicy mogą połączyć się z centrum serwisowym Konica Minolta w czasie rzeczywistym i za pomocą słuchawek lub smartfonów z kamerami zapewnić sobie wizualne wsparcie serwisantów. Podczas targów zaprezentowana zostanie również aplikacja AIReLink na smartfony, które jest specjalistycznym narzędziem dla techników serwisowych. Narzędzie zostało opracowane przez Konica Minolta w oparciu o wieloletnie doświadczenie ponad 4000 ekspertów technicznych. Od momentu uruchomienia aplikacja zaoszczędziła prawie 10 000 wizyt u klientów i przeszło 300 000 kilometrów podróży, a emisja gazów cieplarnianych została zmniejszona o 140 ton.

Doświadczenie i dążenie do doskonałości
„Jako jeden z kluczowych graczy w dziedzinie cyfrowego druku produkcyjnego na tak wielu rynkach, zaprezentujemy nasze nowości, które są wynikiem wieloletniego doświadczenia i nieustannego dążenia do doskonałości” powiedział Silke Böhling, Head of Marketing Germany & Austria w Konica Minolta. „W dziedzinie druku komercyjnego pomagamy naszym klientom odkryć ich potencjał wzrostu i możliwości ekspansji biznesowej – zgodnie z aktualną dynamiką rynku” zapewnił Silke Böhling.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty