Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Introligatornia

Duplo w Drukexpress.pl

Firma Drukexpress.pl zaiwestowała w system broszurujący Duplo150, chcąc przyspieszyć terminy realizacji zleceń i w jeszcze większym stopniu wykorzystać potencjał tkwiący w technologii cyfrowej. Obecnie drukarnia cyfrowa odnotowuje systematyczne wzrosty zleceń, w których wykorzystuje nowo zakupioną linię broszurującą.

więcej »

Nowe maszyny pokazowe

Firma Avagraf wprowadziła do swojego salonu wystawowego w Warszawie nowe maszyny, które po wcześniejszym umówieniu się można obejrzeć i przetestować. Rozwiązania obejmują krajarkę baumannPerfecta 80, maszynę do nakładania taśmy Mini Athos, a także urządzenie do nakładania taśmy - Athos Plus.

więcej »

Jubileuszowa edycja falcerki

Wraz z pierwszą rocznicą przejęcia grupy MBO przez Komori, firma MBO wprowadza na rynek falcerkę kombi K32 KSE, jako jubileuszową edycję w atrakcyjnej cenie z wszechstronnym pakietem wyposażenia. Oferta jest ograniczona czasowo i jest dostępna w okresie od 01 marca do 31 sieprnia 2021 roku.

więcej »

Oferta nie tylko dla poligrafii

Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara.

więcej »

Ploter tnąco-bigujący w ZTP

Firma Mondi Simet przekazała Zakładowi Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowy ploter tnąco-bigujący ProDigi 1613 firmy LaserComb.

więcej »

Większa moc przerobowa

Drukarnia Polistar rozbudowała swój park maszynowy o sztanctygiel ML750 i automatyczny ploter I-Mark zakupione w firmie Grafmasz, które pozwolą na przyspieszenie realizacji prac oraz zwiększenie możliwości przyjmowania jeszcze bardziej różnorodnych zleceń.

więcej »

Modułowe iSaddle

Drukarnia Mazowieckie Centrum Poligrafii zakupiła system broszurujący iSaddle z oferty Duplo z trzema wieżami zbierającymi i układarką wysokiego stosu, dzięki któremu zwiększyła wydajność produkcji.

więcej »

Valiani w firmie Kram

Firma Kram zainwestowała w nowy ploter firmy Valiani Optima V80 od dostawcy Grafmasz, który usprawnił pracę konstruktorów opakowań i przyspieszył realizację zamówień.

więcej »

Różnorodność cięcia

Firma AB Group zainwestowała w nowy ploter tnący DF0906-MT dostarczony przez firmę Grafmasz. Zautomatyzowany ploter cyfrowy został wyposażony w noże do cięcia i nacinania arkuszy oraz rolkę bigującą o prędkości przesuwu głowicy do 1000 milimetrów na sekundę.

więcej »

Czas krótszy o połowę

Drukarnia Argonex z Bydgoszczy (www.polishdruk.pl), zainwestowała sztance rotacyjną PFI UD-300 z oferty Duplo Polska dla poszerzenia swoich możliwości w zakresie cięcia i przygotowywania różnych produktów poligraficznych.

więcej »

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty