Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Introligatornia

Trzy urządzenia w jednym

Firma B2Wed, właściciel sklepu internetowego z-Milosci.pl, zakupiła kolejną maszynę z oferty Duplo. Tym razem był to Docucutter DC-646iPro z modułami opcjonalnymi do perforacji całościowej wzdłużnej i poprzecznej oraz dodatkowym modułem noży krążkowych wzdłużnych. Docucutter DC-646iPro jest już czwartą maszyną z oferty Duplo w firmie B2Wed.

więcej »

Duran zwiększa potencjał

Drukarnia COMgraph ze Szczecina zainwestowała w nową składarko-sklejarkę Omega Allpro 90 od Koenig & Bauer Duran. Firma od pewnego czasu koncentruje swoją działalność na produkcji opakowań kartonowych, które stanowią obecnie 65% realizowanego przez nią asortymentu. Nowe urządzenie zwiększyło potencjał wytwórczy firmy w zakresie formowania i klejenia opakowań o 25%.

więcej »

Profes inwestuje w Sinajet

Drukarnia Profes zainstalowała w swoim parku maszynowym ploter tnąco-bigujący Sinajet DF0604 MT, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Mariusz Grobelniak, właściciel drukarni, firma poszukiwała elastycznego rozwiązania, które nie wymagałoby skomplikowanej obsługi i które pozwoliło by realizować mniejsze zlecenia bez potrzeby projektowania wykrojników.

więcej »

Okładka na już!

Drukarnia Graphic House zainwestowała w nowy stół do montażu okładki twardej GC480 Pro od Grafmasz. Jak podkreśla Krzysztof Rykała, właściciel drukarni, urządzenie to zapewnia wysoką jakość produktów końcowych i oferuje wiele możliwości, zarówno w zakresie przygotowania okładki pod oprawę twardą, różnego rodzaju katalogi, jak również montażu główki pod kalendarze trójdzielne, okładek do „menu” i wiele innych.

więcej »

Modułowa produkcja

Firma Introzap wprowadziła do swojej oferty sztancę rotacyjną RD115S firmy Kolbus, która może zostać wyposażona w osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. Rozwiązanie, opracowane przez firmę Kolbus, jest skierowane do drukarń i producentów opakowań na bazie tektury falistej.

więcej »

Sinajet w drukarni Rotgryf

Drukarnia Rotgryf zainwestowała w nowy ploter Sinajet DF0604MT o rozmiarze roboczym 600 x 400 mm, dostarczony przez firmę Grafmasz. Jak podkreśla Agnieszka Cichowicz, właścicielka drukarni, ploter może zastąpić kilka urządzeń i powoduje spore oszczędności czasu pracy, jednocześnie oferując firmie wiele nowych możliwości.

więcej »

Szersza gama zastosowań

Firma Duplo wprowadziła na rynek ulepszoną wersję systemu broszurującego iSaddle, który oferuje szybsze przygotowanie do pracy i może obsługiwać szerszy zakres zadań. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zostało wyposażone w nowe funkcje, które zapewniają zwiększoną automatyzację, niezawodność oraz wydajność produkcji.

więcej »

Potencjał razy dwa

Drukarnia Wydruk wyposażyła swój zakład w system broszurujący iSaddle, którego dostawcą była firma Tadan, partner handlowy Duplo Polska. To kolejna już maszyna z oferty Duplo w tej drukarni - niedawno zakupiła ona także bigówko-falcerkę Multigraf Touchline CF-375. Jak podkreśla Michał Baran, właściciel firmy Wydruk, inwestycja pozwoliła firmie na realizację prac, które wcześniej musiała zlecać innym zakładom.

więcej »

Zwiększona wydajność

Drukarnia Jotan uzupełniła swój park maszynowy o zbieraczki DSC-10/60 i z oferty Duplo. Jak podkreśla jej właściciel, Konrad Jamroz, przyspieszyły one znacząco proces produkcji kalendarzy. Maszyny dostarczyła firma Tadan, autoryzowany partner handlowy Duplo Polska.

więcej »

Druga linia roll to stack

Drukarnia Sowa, zajmująca się cyfrową produkcją książek, zainstalowała drugą linię typu roll to stack firmy Hunkeler, przeznaczoną do cięcia zadrukowanych zwojów na arkusze. Rozbudowa części związanej z postpressem została przeprowadzona z uwagi na ok. 25-procentowy wzrost zamówień zrealizowanych przez drukarnię w minionym roku i wynikającą z tego konieczność zwiększenia mocy produkcyjnych w obszarze druku rolowego.

więcej »

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty