Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Introligatornia

Sukces firmy Meccanotecnica. Prezentacja najnowszych innowacji

W ciągu 11 dni targów Meccanotecnica zaprezentowała swoje najnowsze innowacje, przyciągając uwagę zarówno profesjonalistów z branży, jak i mediów. Obecność Meccanotecnica na targach drupa 2024 podkreśliła jej wiedzę technologiczną i wizję przyszłości produkcji książek. Wydarzenie to stanowiło idealną platformę dla firmy do nawiązywania kontaktów z klientami, gromadzenia cennych informacji i odkrywania nowych możliwości w branży.

więcej »

Nowość od Hunkelera. Premiera Starbook Sheetfolder

Na targach drupa firma Hunkeler zaprezentuje w pełni zautomatyzowane rozwiązanie Starbook Sheetfolder. Umożliwia ono produkcję bloków książek gotowych do dalszej obróbki w miękkiej lub twardej oprawie. Rozwiązanie jest przeznaczone do produkcji nearline lub inline w wysokowydajnych cyfrowych systemach druku arkuszowego.

więcej »

Urządzenie CUB. Nowa jakość utylizacji odpadów

Firma Kongskilde Industries wprowadziła kompaktową maszynę CUB do utylizacji odpadów. Urządzenie, dodatkowo wyposażone w worek na odpady, na nowo definiuje utylizację odpadów na liniach produkcyjnych związanych z przetwarzaniem etykiet, wytłaczaniem folii, powlekaniem i laminowaniem, cięciem i przewijaniem, drukowaniem lub produkcją opakowań.

więcej »

Premiera innowacji. Nowa era obróbki

Elitron ogłosił wprowadzenie na rynek swojej najnowszej innowacji jaką jest przełomowa płyta sterująca dla platformy Kombo TAV. Rozwiązanie poprzez zwiększenie wydajności i precyzję, może na nowo zdefiniować nowoczesny proces produkcji.

więcej »

Bar Graphic Machinery na Labelexpo. Nowe rozwiązania do finishingu

Przemysł etykietowy z niecierpliwością oczekuje wrześniowych targów Labelexpo Europe i mających się na nich pojawić licznych nowości. Wśród nich znajdą się dwa nowe rozwiązania z oferty Bar Graphic Machinery (BGM). Firma zaprezentuje dwa rozwiązania do finishingu nowej generacji.

więcej »

Plastgrommet na Fespa. Automatyzacja procesów

Firma Plastgrommet zaprezentowała na targach Fespa Global Print Expo w Monachium trzy nowe maszyny, które optymalizują i automatyzują różne czasochłonne zadania finishingu. Wszystkie trzy nowe maszyny są już dostępne na rynku. Jedna z nich została sprzedana podczas Fespa brytyjskiej firmie Pureprint Imprint.

 

więcej »

Większa wydajność w Cewe. Polar AirGo Jog

AirGo Jog od firmy Polar został zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec 2020 roku jako kamień milowy w dziedzinie autonomicznego przetwarzania. Dalszy rozwój narzędzia przeprowadzono we współpracy z dostawcą usług fotograficznych online Cewe. Obecnie, po udanych testach, dwa modele AirGo Jog są w użyciu.

 

więcej »

Kompletne portfolio Akondy. Rozwiązanie Head-one

Akonda, polski producent maszyn introligatorskich zakończy tegoroczny rok z kompletnym portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy trójdzielnych za sprawą wprowadzenia do oferty automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy HEAD-one. Maszyna jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie drukarń na automatyzację procesu produkcyjnego kalendarzy.

więcej »

Podwojona produkcja broszur

Drukarnia Normex z Gdańska zwiększyła produkcję broszur składanych, inwestując w urządzenie FA 650 firmy Müller Martini. Drukarnia posiada szeroką ofertę i produkuje dla swoich klientów zarówno druki reklamowe, jak i czasopisma, kalendarze oraz książki w miękkiej i twardej oprawie.

więcej »

DC-746 w formacie B2

Firma Duplo zaprezentowała w pełni automatyczne, wielozadaniowe urządzenie do obróbki końcowej - Docucutter DC-746, po raz pierwszy zintegrowane z systemem DC-20 do pobierania, cięcia i podawania arkuszy w formacie B2.

więcej »

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty