Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Empik Selfpublishing. Rewolucyjna usługa już na rynku

© Grupa Empik

11 maja Empik uruchomił nową usługę w portfolio Grupy. Empik Selfpublishing to platforma dystrybucyjna skierowana do niezależnych autorów i autorek, którzy marzą o dotarciu ze swoją twórczością do milionów czytelników. Teraz mogą oni samodzielnie wydać swoje dzieło (w trzech formatach: ebooka, audiobooka i książki papierowej) i trafić na wirtualne półki Empik.com i aplikacji Empik Go. Autorzy znajdą także na platformie porady ekspertów, materiały edukacyjne i szereg usług dodatkowych oferowanych przez Empik, jak i partnerów zewnętrznych - takich jak redakcja, korekta, projekt okładki czy nagranie audiobooka.

 

Tylko w ciągu ostatnich pięciu lat liczba tytułów wydanych samodzielnie przez autorów wzrosła na świecie trzycyfrowo. Empik jako jeden z wiodących graczy polskiego rynku książki bacznie obserwował ten trend, a doświadczenie i znajomość segmentów książki tradycyjnej i cyfrowej pozwoliły firmie zidentyfikować rosnącą niszę. I chociaż Empik jest dziś w gronie liderów sprzedaży wielokanałowej i wiodących multikategoryjnych platform e-commerce w Polsce, książka od 75 lat stanowi kluczowy element DNA i misji społecznej marki. Dlatego dalsze inwestycje w ten rynek i wejście w segment selfpublishingu są kolejnymi naturalnymi krokami, wpisującymi się w strategiczne kierunku rozwoju Grupy.

 

Milionów czytelników

Empik oddaje w ręce niezależnych autorek i autorów platformę dystrybucyjną, która umożliwia samodzielne wydanie książki i wprowadzenie jej do sprzedaży w ramach ekosystemu Grupy. To pierwsza tego typu platforma w Polsce oferująca tak szeroką, bezpośrednią dystrybucję. W skali miesiąca Empik.com odwiedza nawet 10 milionów klientów, a z aplikacji Empik Go korzysta niemal 350 tys. słuchaczy i czytelników miesięcznie. Empik Selfpublishing oferuje różnorodne warianty publikacji, pozostawiając twórcom pełną swobodę w kwestiach takich jak wygląd okładki, forma, treść czy data wydania. Wydawcą książki jest sam autor, stąd cały proces, od strony kreatywnej po wydawniczą, a także prawa autorskie zostają po stronie twórcy. Rolą Empiku w tym procesie jest natomiast zapewnienie szerokiej dystrybucji i technologicznego wsparcia, a w przyszłości również możliwości promocji.

 

Różnorodność formatów i gatunków
Empik Selfpublishing jest miejscem zarówno dla autorek i autorów gotowych książek, jak i osób, które dopiero chcą zacząć przygodę z pisaniem. Nie ma również ograniczeń związanych z formą czy gatunkiem dystrybuowanych publikacji. Z platformy mogą korzystać autorzy pełnowymiarowych powieści, komiksów czy tomików poezji, jak również twórcy internetowi wydający przykładowo krótsze formy poradnikowe czy autorzy prac naukowych. To także szeroki wybór formatów przeznaczonych do dystrybucji. W ramach Empik Selfpublishing autor może wydać swój tytuł w formie ebooka, audiobooka i książki papierowej (w modelu druku na życzenie), a w przyszłości wybrane tytuły o wysokim potencjale będą miały także szansę trafić na półki stacjonarnych Empików.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty