Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koniec drukarni w Koszalinie

Poza Sosnowcem i Bydgoszczą Polska Press posiada drukarnie w Poznaniu i Białymstoku.

 

© Photogenica

 

Wraz z końcem lipca zamknięta zostanie drukarnia Polska Press w Koszalinie. Jak podaje portal Press.pl, z powodu zamknięcia 20 wydawców prasy lokalnej z północno-zachodniej części Polski będzie musiało znaleźć nowe drukarnie do realizacji swoich produkcji. Jak wskazuje, decyzja o zamknięciu drukarni została podjęta dwa miesiące temu, a bezpośrednim powodem tej decyzji był gwałtowny wzrost kosztów i embargo na papier z Rosji, wprowadzone po wybuchu wojny w Ukrainie. W rezultacie wydawcy korzystający z usług drukarni w Koszalinie będą musieli przenieść swoje prace do drukarni w Bydgoszczy, co jak podkreślają, znacznie utrudni dystrybucję prasy. Dyrektor drukarni w Koszalinie Stanisław Sikora odejdzie na emeryturę. Pracę stracą inni zatrudnieni w drukarni. To kolejne zamknięcie grupy Polska Press po drukarni we Wrocławiu, Gdańsku, Tarnobrzegu oraz w Łodzi. 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty