Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Heidelberg wraca na SDAX

Na podstawie regularnego przeglądu indeksów giełdowych Niemiecka Giełda Papierów Wartościowych (DAX) poinformowała o powrocie firmy Heidelberger Druckmaschinen do notowań SDAX.

© Heidelberger Druckmaschinen

Firma Heidelberger Druckmaschinen wróciła na listę notowań SDAX, indeksu giełdowego składającego się z 70 małych i średnich spółek w Niemczech. Odzwierciedla to fakt, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy kapitalizacja rynkowa firmy wzrosła ponad trzykrotnie do ponad 700 milionów euro. Trend wzrostowy kursu akcji firmy w ostatnim czasie przekroczył poziom dwóch euro. Jak podkreślają jej przedstawiciele, jest to potwierdzenie udanej transformacji grupy w dochodowo rozwijającą się spółkę technologiczną. Heidelberg zamierza kontynuować ten rozwój w przyszłości, realizując swoją strategię.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty