Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Prezentacja Ricoh Pro Z75

Urządzenie Ricoh Pro Z75 B2 łączy w sobie technologie opracowane przez Ricoh, aby zapewnić wydajny i opłacalny druk oparty na cyfrowych danych.

© Ricoh

Firma Ricoh zaprezentowała na swoim wirtualnym wydarzeniu możliwości nowej atramentowej maszyny drukującej Ricoh Pro Z75 na papier cięty o formacie B2. Jak podkreśla producent, rozwiązanie zostało opracowane z myślą o zmieniającym się rynku druku komercyjnego i ma umożliwić drukarniom odkrycie nowych sposobów na osiągnięcie wyższych standardów wydajności, jakości obrazu i elastyczności z jednoczesnym obniżeniem kosztów produkcji.

 

Ricoh Pro Z75 oferuje efektywną technologię suszenia, bardzo sprawne prowadzenie papieru oraz automatyczny druk dwustronny. Sterownik DFE pozwala uzyskać najwyższy możliwy poziom produktywności, a jakość obrazu porównywalna do tej uzyskiwanej w produkcji offsetowej jest osiągana jest dzięki precyzyjnym głowicom druku, wodnym atramentom oraz technologii dynamicznej kontroli kropli.

 

Cyfra z jakością offestu

Rozwiązanie zapewnia prędkość druku do 4500 stron na godzinę i prędkość drukowania dwustronnego do 2250 stron na godzinę. Umożliwia stosowanie zarówno papieru niepowlekanego 60-400 g/  jak i powlekanego offsetem 73-400 g/ i pozwala przenosić realizację niskonakładowych zleceń do technologii cyfrowej. Nośnik B2 o wymiarach 585mm x 750mm umożliwia nałożenie większej ilości obrazów na arkusz. Skalowalny cyfrowy interfejs opracowany we współpracy z firmą EFI pozwala na połączenie maszyny z różnymi przepływami pracy, rozszerzając zakres i złożoność zadań bez konieczności przeprojektowywania całego systemu. Zoptymalizowana technologia głowicy drukującej oferuje rozdzielczość 1200x1200 dpi przy wszystkich prędkościach urządzenia. Ponadto, zastosowane w maszynie atramenty wodne osiągają wyższy gamut kolorystyczny i pozwalają otrzymać wysoką jakość, porównywalną do offsetu. Nowy system suszenia zapewnia wysoką jakość na cienkim papierze bez marszczenia materiału. Z kolei technologia prowadzenia papieru łącząca różne rozwiązania Ricoh zapewnia dokładność druku na różnych formatach od B2 plus do A3, co pozwala zmniejszyć ilość odpadów powstałych w produkcji, podczas gdy precyzyjna rejestracja przód-tył z inspekcją druku w czasie rzeczywistym zapewnia większą spójność obrazu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty