Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Silni mimo problemów. Tygodnik „Nie” dalej na rynku

ãTygodnik „Nie”

Na początku października w wieku 68 lat zmarła Małgorzata Daniszewska, właścicielka spółki Urma wydającej tygodnik „Nie”. Była wdową po Jerzym Urbanie, twórcy i redaktorze naczelnym pisma, który odszedł równo rok przed żoną. Jak jednak przekonuje prezeska Urmy i córka Daniszewskiej Marta Miecińska, pomimo przeszkód i niekorzystnej sytuacji, „Nie” będzie w dalszym ciągu ukazywać się na rynku.

 

W ubiegłym roku strata netto spółki Urma pogłębiła się z 619,2 do 675 tysięcy złotych. Wpływy nieznacznie wzrosły, ponieważ firma zarobiła także na sprzedaży dzieł sztuki. Nakład „Nie” w roku ubiegłym wynosił w sumie 2,95 miliona egzemplarzy, a sprzedaż w ujęciu rocznym - 1,11 miliona egzemplarzy. Firma w ostatnim czasie borykała się także z innymi problemami. W marcu jedno z wydań tygodnika zostało wycofane ze sprzedaży w placówkach Poczty Polskiej i na stacjach Orlen. Na okładce numeru widniał Jan Paweł II z krucyfiksem i przybitą do niego lalką. Po tej sytuacji, wydawnictwo złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomienie „o podejrzeniu stosowania praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów przez Orlen i Pocztę Polską”. Urma powiadomiła też prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstw tłumienia krytyki prasowej oraz ograniczenia kolportażu prasy. Śledczy stwierdzili jednak, że działania koncernu i poczty nie nosiły znamion czynu zabronionego.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty