Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Agfa w Ameryce Północnej

Ploter Jeti Tauro H3300 UHS oferuje druk w czterech lub sześciu kolorach z prędkością do 600 m² na godzinę.

© Agfa

Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa Cameron Advertising, specjalizująca się w produkcji cyfrowej i sitodrukowej z zakresu VisCom, stała się pierwszym użytkownikiem plotera Jeti Tauro H3300 UHS firmy Agfa. Jak podkreśla dostawca maszyny, rozwiązanie łączy w sobie wysoką jakość drukowania, wszechstronność, wydajność i automatyzację, a przy tym oferuje o 30 procent większą prędkość od wcześniejszych modeli z tej serii.

 

Drukarnia ma swoją siedzibę w Toronto, a wśród klientów drukarni, zamawiających tu wysokojakościowe prace w wielkim formacie, są przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże: handlu detalicznego, ochrony zdrowia, sportową, motoryzacyjną, gastronomiczną, żywności i napojów, a także reklamy zewnętrznej. Celem firmy jest oferowanie najwyższej jakości obsługi swoim klientom, dostarczanie im wysokiej jakości wydruków w konkurencyjnej cenie i na czas. Jak podkreśla Dan Deveau, właściciel i prezes Cameron Advertising, możliwości zapewniane przez nowo zakupioną maszynę pozwoliły zwiększyć elastyczność firmy i umożliwiły realizację jeszcze większej liczby prac niż dotychczas.

 

Moc hybrydy

Jeti Tauro H3300 UHS to bazujący na technice UV LED ploter, obsługujący media o szerokości maksymalnej 3,3 m. Drukuje w czterech bądź sześciu kolorach z prędkością do 600 m² na godzinę. Jak podkreśla Agfa, zbudowany i dostosowany został do produkcji całodobowej (w cyklu 24/7), z myślą o wysokonakładowych, wymagających zleceniach. Zdaniem producenta największymi zaletami urządzenia są m.in. wszechstronność (Jeti Tauro H3300 UHS drukuje na mediach sztywnych i giętkich, przy czym te drugie aplikowane są z roli), wysoka jakość reprodukcji oraz niskie zużycie atramentu. Z myślą o firmach specjalizujących się w produkcji opakowań z tektury falistej oraz firmach z segmentu Sign & Display, planujących poszerzyć swoje portfolio, Agfa wprowadziła w nim m.in. rozbudowane strefy próżniowe czy systemy prowadzenia mediów.

 

Zwiększona automatyzacja

W ploterze Jeti Tauro H3300 UHS znajdują zastosowanie, posiadające proekologiczny certyfikat Greebguard Gold atramenty Anuvia UV LED. Jak podkreśla producent, charakteryzują się one szerokim gamutem kolorystycznym i wysoką żywotnością odwzorowywanych barw. Producent dodaje, że nowy ploter oferuje najniższe na rynku zużycie atramentów, za którym stoi opatentowana przez firmę technologia „Thin Ink Layer”. Urządzenie jest sterowane najnowszą wersją systemu produkcyjnego Asanti, które z jednej strony umożliwia nadzór realizowanej produkcji, z drugiej odpowiada za zwiększoną automatyzację całego procesu.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty