Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

93% barw Pantone

Jak podkreśla producent, w przypadku wysokonakładowych zleceń komercyjnych maszyna zapewnia prędkość produkcji do 133 m/min i łączy jakość druku i elastyczność nośników offsetu z wszechstronnością cyfrowego druku atramentowego, zapewniając wysoką wydajność.

© Canon

Po przeprowadzeniu wielu rygorystycznych testów maszyna drukująca ProStream 1800 firmy Canon została pierwszym cyfrowym systemem druku na świecie, który uzyskał certyfikat Fogra59 wydany przez instytut badawczy Fogra. Certyfikat daje użytkownikom ProStream 1800 pewność co do dokładności kolorów i stałej powtarzalności wydruków.

 

W zakresie reprodukcji kolorów ProStream umożliwia klientom osiągnięcie 93 procent barw Pantone przy użyciu tylko czterech kolorów bazowych CMYK, czyli do 2182 z 2334 kolorów, co do tej pory było osiągalne tylko przy użyciu urządzeń wielokolorowych.

ProStream 1800 osiąga wysoką jakość druku na szerokiej gamie nośników, w tym na standardowych papierach powlekanych, niepowlekanych i zoptymalizowanych do druku atramentowego w gramaturach od 40gsm do 300gsm. Maszyna wyposażona została w najnowszej generacji głowice piezoelektryczne o rozdzielczości 1200 dpi, z technologią kropli na żądanie, wraz z opatentowanymi pigmentowymi atramentami polimerowymi z technologią Canon ColorGrip, która zapewnienia spójności kolorów.

 

Fogra59

Certyfikat eciCMYKv2 (Fogra59) jest następcą certyfikatu eciCMYK (Fogra53). Są to profile przestrzeni kolorów CMYK przeznaczone do druku kolorowego. Szeroki gamut kolorystyczny ProStream potwierdzony przez Fogra pokrywa wszystkie standardowe obszary kolorystyczne i jest zgodny z przestrzeniami kolorystycznymi CMYK znanymi z druku offsetowego, co umożliwia stałą jakość kolorystyczną na wszystkich etapach produkcji.

W oparciu o międzynarodowy standard druku cyfrowego ISO 15311, certyfikat Fogra PSD PrintCheck potwierdza, że wydruk cyfrowy spełnia najwyższe poziomy wierności odwzorowania barw, spójności, jednorodności, rozdzielczości druku, ostrości szczegółów i stabilności w czasie produkcji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty