Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ploter tnąco-bigujący w ZTP

Nowy ploter tnąco-bigujący od Mondi pozwoli studentom na szybkie i precyzyjne wycinanie zaprojektowanych opakowań, co wcześniej było wykonywane ręcznie.

Firma Mondi Simet przekazała Zakładowi Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowy ploter tnąco-bigujący ProDigi 1613 firmy LaserComb. Jak podkreśla ZTP, oprócz uzyskania nowego partnera, dzięki nowej maszynie studenci mają teraz możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań. W uroczystym spotkaniu, na którym odbyło się wręczenie nowego plotera, wzięli udział zarówno przedstawiciele firmy Mondi, jak i Politechniki Warszawskiej.

Przekazane przez firmę Mondi urządzenie posłuży zarówno w prowadzeniu badań, jak również będzie wykorzystane podczas zajęć dydaktycznych. Możliwość wykorzystania podczas badań plotera przyczyni się do dalszego rozwoju prac naukowych w zakresie opakowalnictwa, pozwoli wdrożyć innowacyjne pomysły czy rozwiązać problemy pojawiające się na etapie projektowania i produkcji opakowań, a wykorzystanie plotera w zajęciach dydaktycznych podniesie poziom jakości kształcenia przyszłych inżynierów, umożliwi poznanie najnowszej technologii i zdobycie wiedzy praktycznej, tak przydatnej w przyszłej pracy zawodowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty