Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Ploter tnąco-bigujący w ZTP

Nowy ploter tnąco-bigujący od Mondi pozwoli studentom na szybkie i precyzyjne wycinanie zaprojektowanych opakowań, co wcześniej było wykonywane ręcznie.

Firma Mondi Simet przekazała Zakładowi Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowy ploter tnąco-bigujący ProDigi 1613 firmy LaserComb. Jak podkreśla ZTP, oprócz uzyskania nowego partnera, dzięki nowej maszynie studenci mają teraz możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań. W uroczystym spotkaniu, na którym odbyło się wręczenie nowego plotera, wzięli udział zarówno przedstawiciele firmy Mondi, jak i Politechniki Warszawskiej.

Przekazane przez firmę Mondi urządzenie posłuży zarówno w prowadzeniu badań, jak również będzie wykorzystane podczas zajęć dydaktycznych. Możliwość wykorzystania podczas badań plotera przyczyni się do dalszego rozwoju prac naukowych w zakresie opakowalnictwa, pozwoli wdrożyć innowacyjne pomysły czy rozwiązać problemy pojawiające się na etapie projektowania i produkcji opakowań, a wykorzystanie plotera w zajęciach dydaktycznych podniesie poziom jakości kształcenia przyszłych inżynierów, umożliwi poznanie najnowszej technologii i zdobycie wiedzy praktycznej, tak przydatnej w przyszłej pracy zawodowej.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty