Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Print Shop Analytics

W pierwszej kolejności aplikacja będzie dostępna dla maszyn arkuszowych. Następnie obejmie także urządzenia do prepressu oraz postpressu.

© Heidelberger Druckmaschinen

Podczas swojego wirtualnego wydarzenia „Tydzień Innowacji” („Innovation Week”) firma Heidelberg zaprezentowała pierwszą opartą na chmurze aplikację systemu Prinect - Print Shop Analytics. To pierwsza aplikacja „cyfrowego ekosystemuHeidelberg Plus, który zostanie udostępniony klientom w przyszłym roku. Po zalogowaniu oferuje on użytkownikom takie usługi jak sklep internetowy (eShop) umożliwiający zakup materiałów eksploatacyjnych oraz Heidelberg Assistant, pozwalający użytkownikom na monitorowanie procesów produkcyjnych i tworzenie raportów dotyczących wydajności maszyn drukujących. Użytkownicy systemu mogą wykonywać te czynności zdalnie za pomocą dowolnego urządzenia mobilnego.

Nowa aplikacja została stworzona we współpracy z drukarnią Pinguin Druck, która prowadzi działalność w dwóch lokalizacjach w Berlinie. Rozwiązanie umożliwia zdalne sterowanie procesami produkcyjnymi w drukarni w czasie rzeczywistym za pomocą smartfonu, tableta lub komputera. Print Shop Analitycs rejestruje i monitoruje wskaźniki KPI drukarni i wysyła powiadomienia do operatorów w razie ewentualnych problemów i błędów. Wszystko to odbywa się na cyfrowym interfejsie, na którym widoczne są również wybrane analizy i zalecenia dotyczące produkcji. Aplikacja pozwala również optymalizować procesy produkcyjne, sugerując możliwe rozwiązania dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji. Włączenie firmy Pinguin Druck do testów aplikacji zaowocowało nowymi funkcjami, takimi jak np. możliwość skonfigurowania urządzenia tak, aby pokazywało zmarnowane arkusze jako wartość pieniężną, a nie tylko liczbę arkuszy. Jak dodaje Alexander Mende, dyrektor generalny Pinguin Druck, aplikacja umożliwia zmianę konfiguracji w zależności od potrzeb operatora.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty