Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zmiany w cenniku

Nowe ceny będą obowiązywały od 3 stycznia 2022 roku.

© Navigator Company

Firma Navigator Company, producent masy celulozowej i papieru, zapowiedziała wprowadzenie podwyżek cen niepowlekanych papierów UWF. Wzrosty cen w przedziale 10-15% obowiązywać będą od 3 stycznia 2022 roku. Są to kolejne podwyżki wprowadzone przez producenta. W listopadzie ceny produktów oferowanych przez firmę wzrosły o 8% przy dopłacie w wysokości 50 euro/t (do 100 euro/t). Jak podkreśla, stałe podwyżki cen są skutkiem rosnących kosztów zmiennych, szczególnie jeśli chodzi o energię i transport. Co więcej, firma zaobserwowała znaczący wzrost popytu na swoje produkty, co prowadzi do zwiększonego portfela zamówień. W związku z dynamiką obecnych warunków rynkowych, ceny będą aktualizowane co miesiąc i będą obowiązywały maksymalnie przez dwa miesiące. Producent dodaje także, że w obecnej sytuacji standardowy, czterotygodniowy okres powiadomień o zmianach w cenniku ulegnie zmianie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty