Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Canon na drupa 2024. The Power to Move

ColorStream 8200

© Canon

Podczas targów drupa 2024, na 4600 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej Canon zademonstruje w jaki sposób połączenie innowacji technologicznych, zespołów eksperckich, usług wsparcia i dynamicznej współpracy umożliwia dostawcom usług druku rozwój ich działalności.

 

Na drupie zaprezentowane zostanie pełne firmowe portfolio technologii druku produkcyjnego, w tym arkuszowe maszyny atramentowe i tonerowe, szybkie linie produkcyjne do druku atramentowego, plotery płaskie i rolowe do druku wielkoformatowego oraz cyfrowe urządzenia do druku etykiet i opakowań. Kompleksowe rozwiązania produkcyjne łączą oprogramowanie Canon do obiegu dokumentów, nośniki druku i systemy druku z rozwiązaniami do przetwarzania wstępnego i końcowego od ponad dziesięciu partnerów technologicznych. Przykłady klientów, innowacyjne aplikacje i kreatywne modele biznesowe zademonstrują różnorodne możliwości komercyjne cyfrowego druku na żądanie.

 

Arizona 2300 FLXflow

© Canon

The Core

W centrum stoiska Canon powstanie specjalna strefa „Core”, w której będzie można się przekonać jak druk wpływa na emocje, jak realizowane dzięki niemu rozwiązania wzbogacają życie i zmieniają biznes. Będzie to okazja, aby poznać firmę Canon z mniej znanej strony i przekonać się, że kontakt z drukiem może być pasjonującym doświadczeniem. Bazując na „The Core”, technologie firmy zostaną zorganizowane według segmentów branżowych: druk komercyjny, wydawnictwa, w tym letterpress, komunikacja marketingowa (w tym direct mail i POS), etykiety i opakowania, dekoracja wnętrz oraz druk własny i CAD. Na stoisku będzie można zobaczyć szeroką gamę aplikacji odzwierciedlających różnorodność pracy w tych segmentach. Niezależnie od tego, czy chodzi o druk atramentowy czy tonerowy, kolorowy czy monochromatyczny, małoformatowy czy wielkoformatowy, zespoły ekspertów Canon będą pod ręką, aby pomóc dostawcom usług druku w wyborze najlepszej technologii druku cyfrowego, przepływu pracy i nośników dla ich potrzeb, biorąc pod uwagę wielkość i procesy biznesowe, wielkość produkcji, profile klientów i aspiracje rozwoju.

 

Druk etykiet i opakowań

Na targach drupa firma Canon po raz pierwszy zademonstruje, że może stać się zaufanym graczem również na rynku druku cyfrowego etykiet i opakowań. Na żywo zaprezentowane zostaną różnorodne rozwiązania do druku etykiet, tektury falistej i kartonów składanych. Przestrzeń stoiska „Printworks” skupi się na ludziach, planecie i możliwościach. Strategie, które dotychczasowi klienci Canon realizują aby spełnić założenia zrównoważonego rozwoju staną się inspiracją dla odwiedzających stoisko. Obszar ten zaprezentuje również wizję współpracy firmy w celu napędzania innowacji oraz dalszego tworzenia pozytywnego impulsu w branży. „Printworks” to także obszar, w którym będą dostępni eksperci otwarci do prowadzenia pogłębionych dyskusji. W tym miejscu zainteresowane strony będą mogły uzyskać informacje na temat możliwości rozwoju, poprawy wydajności produkcji, zarządzania kolorami i kontroli jakości, wyboru nośników, modeli usług i wsparcia przed i po instalacji oraz zrównoważonego rozwoju. Począwszy od indywidualnych cech produktów i projektu stoiska, aż po wybór drukowanych aplikacji, wyraźnie podkreślone zostaną działania Canon o zrównoważonym charakterze. Odwiedzający stoisko będą mogli zapoznać się z faktami, liczbami i danymi dotyczącymi rozwiązań i podłoży dostępnych w portfolio Canon, które realizują tę strategię.

 

varioPRINT iX1700
© Canon

Innowacje technologiczne

Odwiedzający targi drupa 2024 jako pierwsi w Europie będą mogli zapoznać się z szeregiem ważnych innowacji Canon dla druku produkcyjnego. Pierwszy raz poza Japonią zostanie zademonstrowany na żywo nowy system cyfrowego druku etykiet z wykorzystaniem atramentów wodnych LabelStream LS2000. Targi będą również miejscem europejskiej premiery nowej atramentowej arkuszowej varioPRINT iX1700 oraz najnowszych dodatków do serii szybkich atramentowych maszyn drukujących Canon ProStream i ColorStream z roli na rolę: seria ProStream 2000 oraz ColorStream 8200 i 8110. Wśród atrakcji pojawi się też nowy wielkoformatowy ploter płaski Arizona 2300 FLXflow z PRISMAelevate, nowa seria imagePROGRAF PRO do druku fotografii i dzieł sztuki oraz nowa seria imagePROGRAF GP do efektywnej produkcji plakatów.
 

Inwestycje w rozwój

Innowacje obejmują ciągłe ulepszanie istniejącej oferty Canon, a także nowe premiery, które pokazują inwestycje Canon w badania i rozwój oraz zaangażowanie w branżę poligraficzną. Zdając sobie sprawę, że branża drukarska poszukuje sposobów na znaczny wzrost produktywności, wszechstronności i wydajności operacyjnej przy maksymalnym czasie sprawności i minimalnej ilości odpadów, systemy i oprogramowanie Canon oferują zwiększoną wydajność druku, rozszerzony zakres zastosowań i zintegrowane inteligentne funkcje automatyzacji, które upraszczają rutynowe zadania i zwiększają wartość dodaną. Dopełnieniem ekspozycji Canon będą kolorowe maszyny imagePRESS serii V, monochromatyczne urządzenia varioPRINT z serii Titan i Quartz, a także seria Colorado M i UVgel Print Factory wraz z wielkoformatowymi systemami dokumentacji technicznej Canon. Wszystkie wyposażone są w kompleksowy pakiet rozwiązań do obiegu dokumentów produkcyjnych Prisma.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty