Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Heidelberg sprzedaje PMA

Sprzedaż PMA pozwoli inwestorom na nowe wykorzystanie budynku, znajdującego się w centrum miasta.

© Heidelberg

Firma Heidelberg sprzedała Print Media Academy (PMA) firmie inwestycyjnej z siedzibą w Luksemburgu. Sprzedaż jest częścią planowanych działań na rzecz optymalizacji strukturalnej producenta maszyn. Podpisano już odpowiednią umowę zakupu o dwucyfrowym przedziale milionów euro.

„Sprzedaż PMA jest kolejnym krokiem naszej strategii. Dzięki tej decyzji i pozyskanych z niej środków możemy wzmocnić naszą płynność finansową w tym szczególnie trudnym czasie i zapewnić sobie stabilność w perspektywie długoterminowej poprzez przyszłe oszczędności” - dodaje Rainer Hundsdörfer, CEO Heidelberger Druckmaschinen.

Heidelberg zachowa swoją siedzibę i przedstawicielstwo w wynajmowanych lokalach w PMA, dzięki czemu będzie nadal podejmował decyzje dotyczące firmy w tym miejscu, w tym na odbywających się tam posiedzeniach komisji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty