Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Heidelberg sprzedaje PMA

Sprzedaż PMA pozwoli inwestorom na nowe wykorzystanie budynku, znajdującego się w centrum miasta.

© Heidelberg

Firma Heidelberg sprzedała Print Media Academy (PMA) firmie inwestycyjnej z siedzibą w Luksemburgu. Sprzedaż jest częścią planowanych działań na rzecz optymalizacji strukturalnej producenta maszyn. Podpisano już odpowiednią umowę zakupu o dwucyfrowym przedziale milionów euro.

„Sprzedaż PMA jest kolejnym krokiem naszej strategii. Dzięki tej decyzji i pozyskanych z niej środków możemy wzmocnić naszą płynność finansową w tym szczególnie trudnym czasie i zapewnić sobie stabilność w perspektywie długoterminowej poprzez przyszłe oszczędności” - dodaje Rainer Hundsdörfer, CEO Heidelberger Druckmaschinen.

Heidelberg zachowa swoją siedzibę i przedstawicielstwo w wynajmowanych lokalach w PMA, dzięki czemu będzie nadal podejmował decyzje dotyczące firmy w tym miejscu, w tym na odbywających się tam posiedzeniach komisji.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty