Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Green Dot Award 2024. Koenig & Bauer nagrodził najlepszych

© Koenig & Bauer

Aby uhonorować menedżerów branży, którzy szczególną wagę przykładają do zrównoważonego rozwoju i sukcesywnie rozwijają firmy w tym zakresie, Koenig & Bauer przyznaje nagrodę Green Dot Award. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji odbyło się w piątkowe popołudnie, w blasku targowych reflektorów, na scenie, która stanowi część imponującego stanowiska firmy podczas drupy.

 

Andreas Pleßke, dyrektor generalny Koenig & Bauer, podczas swojego przemówienia poprzedzającego ogłoszenie zwycięzcy, opisywał wiele przykładów najlepszych praktyk zgłoszonych do konkursu jako dowód na to, że zrównoważony rozwój może śmiało iść w parze z rentownością firm poligraficznych. „Temat zrównoważonego rozwoju niezmiennie zyskuje na znaczeniu wśród naszych klientów na całym świecie. Przyznając nagrodę Green Dot Award, naszym zamiarem jest dalsze promowanie tego rozwoju” powiedział Andreas Pleßke. Tegorocznym zwycięzcą Green Dot Award został Richard Lim, dyrektor operacyjny Hung Hing Printing Group (Hongkong). Drugie miejsce zdobył José Luis Bezaury, dyrektor generalny Litoplas Packaging (Meksyk). Na podium znalazł się również David Hsieh, prezes Max Fame Group (Dongguan, Chiny).

 

Andreas Pleßke, dyrektor generalny Koenig & Bauer

 

© Print & Publishing

Dobry przykład
Koenig & Bauer wspiera działania swoich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju dzięki szerokiej gamie ekologicznych komponentów oraz energooszczędnym i zasobooszczędnym rozwiązaniom technicznym. Chcąc docenić działania i zachęcić do dokonywania kolejnych pozytywnych decyzji w zakresie zrównoważonego rozwoju firma przyznaje nagrodę Green Dot Award. Jej zwycięzca otrzymuje nagrodę w wysokości 10 000 euro oraz dodatkowe 10 000 euro, które przekazywane jest w formie darowizny na rzecz wybranego przez niego projektu zrównoważonego rozwoju.
 

W poszukiwaniu najlepszych

W celu wyłonienia tegorocznych uczestników konkursu, eksperci Koenig & Bauer ds. sprzedaży i usług ze wszystkich oddziałów firmy zostali poproszeni o przesłanie propozycji z przykładami najlepszych znanych im praktyk i innowacyjnych projektów w zakresie zrównoważonego rozwoju stworzonych przez menedżerów z całej branży. Nadesłane propozycje zostały następnie ocenione według trzech kryteriów: stopnia innowacyjności, osiągniętemu poziomowi zrównoważonego rozwoju oraz tego jak łatwe jest wdrożenie zmian na poziomie produkcji. O ostatecznym miejscu w pierwszej trójce rankingu zadecydowało anonimowe głosowanie internetowe wśród menedżerów Koenig & Bauer na całym świecie.


Hung Hing Printing Group
W ramach działań na rzecz dekarbonizacji firmy Hung Hing Printing Group, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań w zakresie druku w Azji Richard Lim, dyrektor operacyjny, podjął działania w zakresie produkcji własnej energii elektrycznej z instalacji fotowoltaicznych. Zrównoważone materiały i procesy, efektywne zarządzanie odpadami i redukcja emisji stanowią inne, niezwykle istotne aspekty działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ślad węglowy produktu drukowanego jest integralnym elementem wszystkich ofert przedstawianych klientom firmy, a wszyscy pracownicy są zachęcani do przestrzegania praktyk przyjaznych dla środowiska jako wyraz zaangażowania społecznego.


Litoplas Packaging

W pełni certyfikowana meksykańska firma Litoplas, zarządzana przez dyrektora generalnego José Luis Bezaury specjalizuje się w druku opakowań i etykiet. Firma jest uczestnikiem inicjatywy ONZ Global Compact i postrzega zrównoważony rozwój jako kluczowy element swojej filozofii doskonałości jakości. Zwiększona rentowność i lepszy wizerunek marki to kolejne korzyści, które dostrzega José Luis Bezaury w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Oprócz efektywnego gospodarowania zasobami w oparciu o wykorzystanie przyjaznych dla środowiska materiałów i procesów, szczególną wagę w Litoplas Packaging przywiązuje się do zmniejszenia ilości odpadów papierowych i emisji, na przykład poprzez podnoszenie świadomości pracowników.

Max Fame Group
Max Fame Group, którego prezesem jest David Hsieh, ma swoje zakłady produkcyjne zlokalizowane w Chinach, Wietnamie i Tajlandii, a także centrum logistyczne i testowe w Wielkiej Brytanii. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zrównoważonych opakowań. Swój aktywny wkład w ochronę środowiska i klimatu wnosi dzięki panelom fotowoltaicznym wykorzystywanym do wewnętrznego wytwarzania energii, energooszczędnym maszynom, przyjaznym dla klimatu rozwiązaniom transportowym, inteligentnej cyfryzacji oraz zrównoważonym materiałom i procesom. Ślad węglowy jest określany dla wszystkich drukowanych opakowań.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty