Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Cerm uzyskuje niezależność

Firma Cerm stał się częścią Grupy Heidelberg w 2011 roku. Poprzez wykup menadżerski uzyskała pełną niezależność.

Firma Cerm, globalny dostawca oprogramowania MIS dla przemysłu poligraficznego, uzyskał pełną niezależność poprzez wykup menadżerski (MBO) od producenta maszyn drukujących Heidelberger Druckmaschinen. Firma Cerm stała się częścią Grupy Heidelberg w 2011 roku. Do dziś obsługuje ponad 400 klientów na całym świecie i współpracuje z wieloma producentami rozwiązań poligraficznych. Uzyskanie niezależności to przedsiębiorczy krok firmy w kierunku ekspansji jej cyfrowego rozwiązania dla drukarni etykiet i opakowań. „Nasze oprogramowanie posiada udokumentowane doświadczenie w zwiększaniu wydajności usług oraz maszyn do druku etykiet i opakowań na całym świecie. Nieustannie koncentrujemy się na istniejących i nowych potrzebach klientów oraz na rozwoju technologiczym. Aby w pełni wykorzystać nasz potencjał i napędzić ten wzrost, musieliśmy odzyskać niezależność, tym samym otwierając się na dodatkowe kanały dystrybucji”- mówi Geert Van Damme, CEO Cerm i jeden z menedżerów zaangażowanych w MBO.
Heidelberg i firma Cerm będą nadal rozwijać i dystrybuować oprogramowanie pod nazwą „Prinect Business Manager” na rynku druku komercyjnego. Wszystkie istniejące umowy z klientami Heidelberg utrzymują swoją ważność.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty