Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Potwierdzona jakość Canon

Jak podkreślają eksperci z  Keypoint Intelligence, ploter Colorado 1650 „wykazał się doskonałą precyzją kolorów Pantone, generując wartości pomiaru Delta E00 nieprzekraczające średnio 2,32 na próbie 15 złożonych kolorów”.

© Canon

Firma badawcza Keypoint Intelligence przygotowała Field Test Report, w którym oceniła ploter Colorado 1650 drukujący w technologii UVgel od Canon pod względem uzyskiwanej jakości obrazu, użyteczności oraz prędkości. We wszystkich tych kategoriach urządzenie w testach uzyskało bardzo dobre rezultaty. Eksperci podkreślili, że „wszechstronnie doskonałe osiągi czynią Colorado 1650 wyróżniającym się wyborem do wszystkich zastosowań druku w dużym formacie”.

 

Testy przeprowadzone przez ekspertów technicznych Keypoint Intelligence z zakresu druku produkcyjnego wykazały, że Colorado oferuje wysoką sprawność działania i osiąga trzykrotnie wyższą szybkość niż średnia uzyskiwana przez konkurencyjne rozwiązania dla każdego sprawdzanego trybu jakości druku. Elementy, które zostały wyróżnione w raporcie jako te, które przekładają się na wydajność urządzenia to m.in.: zautomatyzowana obsługa plotera, umożliwienie użytkownikowi samodzielnej wymiany części oraz opcja uzupełnienia tuszu w czasie pracy.

 

Precyzja kolorów

Dzięki technologii FLXfinish zarówno błyszczące, jak i matowe wydruki można uzyskać bez potrzeby zmiany tuszu czy zadrukowywanego podłoża. Co najważniejsze, przy zmianie trybu pracy z matu na błyszczący nie zaobserwowano wpływu na jakość obrazu, nawet przy największej szybkości druku. FLXfinish udoskonala również obsługę materiałów porowatych, także typu soft signage i niepowlekanych. Z kolei wykorzystywana w ploterze nowatorska technologia UVgel zapewnia, że każda kropelka tuszu jest natychmiast utrwalona na materiale, co pozwala na ścisłą kontrolę przyrostu punktu rastrowego i bardziej precyzyjną jakość obrazu. Kolorowe wydruki zostały w raporcie określone jako „niezmiennie jaskrawe, jednocześnie gwarantujące doskonałą neutralność w czerni i bieli oraz półtonach”. W raporcie podkreślono również, że dzięki zachowaniu stabilnych wymiarów podłoża, modułowej konstrukcji oraz możliwościach matowego wykończenia, urządzenie jest bardzo dobrze przystosowane do wykorzystywania na rynku tapet drukowanych cyfrowo.

 

Praca bez przestojów

Ploter okazał się również łatwy w konfiguracji, a możliwości druku dwustronnego pozwalają na prostą obsługę materiałów i zapewniają dłuższą oraz nieprzerwaną pracę. Zwracając uwagę na łatwość użytkowania, raport opisuje przystępny dla użytkownika interfejs Colorado 1650, a także to, jak pozwala on ograniczać przestoje w drukowaniu dzięki przejrzystemu monitorowaniu statusu zadania, prostemu w nawigacji 10,5-calowemu inteligentnemu panelowi sterowania oraz aplikacji do zdalnej obsługi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty