Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Koniec 192-letniej historii

Historia firmy Zanders zakończyła się po 192 latach działalności.

© Zanders, Bernhard Haselbeck

Z dniem 30 kwietnia 2021 roku zakończyła się działalność firmy Zanders Paper, producenta wysokiej jakości specjalistycznych papierów i tektury dla branży etykiet, opakowań oraz przemysłu graficznego. Jak podano w oficjalnym komunikacie, producentowi „nie udało się znaleźć realnej koncepcji na dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa”. Historia papierni, znanej na całym świecie gamy papierów Chromolux, kończy się po 192 latach funkcjonowania. W ciągu ostatnich 3 lat firma zmagała się z problemami finansowymi, które pogorszyła sytuacja związana z pandemią. Jak podaje niemiecki dziennik „Burgerportal, szwedzka grupa inwestycyjna Jool Invest, będąca większościowym udziałowcem firmy w 2019 roku, odmówiła dalszych inwestycji. W konsekwencji dalszych działań zwolnionych zostanie 380 pracowników firmy. Firma będzie kontaktować się z klientami w sprawie złożonych zamówień i sprzedaży pozostałych zapasów papieru.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty