Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Koniec 192-letniej historii

Historia firmy Zanders zakończyła się po 192 latach działalności.

© Zanders, Bernhard Haselbeck

Z dniem 30 kwietnia 2021 roku zakończyła się działalność firmy Zanders Paper, producenta wysokiej jakości specjalistycznych papierów i tektury dla branży etykiet, opakowań oraz przemysłu graficznego. Jak podano w oficjalnym komunikacie, producentowi „nie udało się znaleźć realnej koncepcji na dalsze funkcjonowanie przedsiębiorstwa”. Historia papierni, znanej na całym świecie gamy papierów Chromolux, kończy się po 192 latach funkcjonowania. W ciągu ostatnich 3 lat firma zmagała się z problemami finansowymi, które pogorszyła sytuacja związana z pandemią. Jak podaje niemiecki dziennik „Burgerportal, szwedzka grupa inwestycyjna Jool Invest, będąca większościowym udziałowcem firmy w 2019 roku, odmówiła dalszych inwestycji. W konsekwencji dalszych działań zwolnionych zostanie 380 pracowników firmy. Firma będzie kontaktować się z klientami w sprawie złożonych zamówień i sprzedaży pozostałych zapasów papieru.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty