Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Certyfikowane bezpieczeństwo. Etykiety dla warzyw i owoców

© UPM Specialty Papers

UPM Specialty Papers oferuje kompostowalne rozwiązanie dla papierowych etykiet umieszczanych bezpośrednio na warzywach i owocach. Papiery wierzchnie producenta pomagają klientom i właścicielom marek w spełnieniu wymogów rozporządzenia PPWR Unii Europejskiej (UE) w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych.

 

Nowe rozporządzenie UE dotyczącego opakowań zabrania wprowadzania określonych opakowań do obrotu, a jego celem jest zagwarantowanie, że wszystkie opakowania będą nadawały się do ponownego użycia lub recyklingu do 2030 roku. PPWR określa również standardy dla etykiet samoprzylepnych umieszczanych bezpośrednio na warzywach i owocach zgodnie z którymi muszą one nadawać się do kompostowania w warunkach kontrolowanych przez przemysł. UPM Specialty Papers oferuje rozwiązania spełniające te wymogi. UPM LabelCoatTM i UPM LabelCoatTM Prime są certyfikowane zarówno jako nadające się do kompostowania przemysłowego (EN13432:2000), jak i do kompostowania domowego (NFT51-800:2015). „Cieszymy się, że możemy zaoferować rozwiązanie nadające się do kompostowania, które pomoże naszym klientom spełnić te zmiany regulacyjne, a także ich cele w zakresie zrównoważonego rozwoju” powiedział Juhani Ylikoski, dyrektor sprzedaży w UPM Specialty Papers. Etykiety UPM LabelCoatTM i UPM LabelCoatTM Prime można zastosować do etykietowania wielu innych produktów wrażliwym na nacisk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty