Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zintegrowane powlekanie

 

W ramach współpracy Canon Europe i Plockmatic system powlekania DigiCoater Pro 400 HD LED został zintegrowany z serią varioPrint iX, oferując nowe możliwości dla drukarni.

© Canon

Firma Canon nawiązała współpracę z Plockmatic, dostawcą rozwiązań do finishingu, w ramach której zintegrowano cyfrową maszynę drukującą Canon varioPrint iX-series z systemem UV LED do powlekania wydruków Plockmatic DigiCoater Pro 400. Integracja z DigiCoater Pro 400 HD LED dodatkowo poszerza gamę aplikacji maszyny. Połączenie tych dwóch technologii pozwoli klientom nie tylko produkować wysokiej jakości aplikacje z powłoką UV, ale również sprawi, że będą wykonywać te działania bez spowalniania prędkości produkcji oraz bez dodatkowej ingerencji operatora, w ramach jednego procesu. Integracja eliminuje zarówno potrzebę interwencji operatora, jak i ryzyko powstania wąskiego gardła produkcyjnego między procesami. Dodatkowo, ta funkcjonalność umożliwia drukarniom dostarczanie aplikacji o błyszczącym wyglądzie i dotyku oraz sprostanie krótkim czasom realizacji. Użycie lakieru zalewowego sprawia, że powłoka zabezpiecza drukowane materiały przed zużyciem, wodą, brudem i żywnością. Dzięki zastosowaniu małej warstwy lakieru UV, wahającej się między 2 a 4 gramy na m² lakierowanej powierzchni, uszlachetnianie druku jest znacznie bardziej opłacalne w porównaniu z tradycyjnymi technologiami, które wykorzystują 15 – 30g/m² w procesach lakierowania. Ponieważ obie maszyny pracują w tym samym tempie, materiał może być drukowany, a następnie powlekany przez Digicoater bez uszczerbku dla wydajności varioPRINT iX-series. Jak podkreśla producent, dzięki połączeniu obu maszyn za pomocą otwartego interfejsu SFD, dwukierunkowa komunikacja między serią varioPRINT iX i Plockmatic Digicoater Pro 400 HD LED zapewnia wysoce wydajny, kompleksowy przepływ pracy. Obydwie maszyny komunikują się za sobą zapewniając bezobsługową kontrolę nad produkcją. W przypadku błędu kontroler Canon Prismasync może sam ponowić proces druku gwarantując poprawność produktu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty