Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Pozytywna ocena. CDP B dla Siegwerk

© Siegwerk

Zaangażowanie Siegwerk w minimalizowanie wpływu na środowisko zdobyło uznanie międzynarodowej platformy informacyjnej Carbon Disclosure Projects (CDP). Firma otrzymała ocenę CDP Scoring B za swoje działania i wkład w minimalizowanie wpływu na zmiany klimatyczne.

 

Dla Siegwerk jest to niezwykłe osiągnięcie, ponieważ to pierwszy rok, w którym firma dobrowolnie uczestniczyła w ujawnianiu swojej strategii i inicjatyw związanych z klimatem za pośrednictwem CDP. Ta międzynarodowa platforma jest jedną z najbardziej cenionych i uznanych na arenie międzynarodowej organizacji informacyjnych i scoringowych dotyczących klimatu i środowiska. Skala punktacji CDP waha się od A do D, gdzie firmy z wynikiem A należą do najbardziej przejrzystych, jeśli chodzi o ujawnianie i wyniki swoich działań klimatycznych.


Docenione działania

Wynik CDP B firmy Siegwerk odzwierciedla jej zaangażowanie w zrównoważony rozwój i działania na rzecz klimatu, a także wysiłki na rzecz zwiększenia przejrzystości w branży. Punktacja jest wyrazem uznania dla szeroko zakrojonych i podejmowanych nieustająco wysiłków firmy na rzecz redukcji emisji, jak również dla zarządzania i promowaniu produktów wpisujących się w gospodarkę obiegu zamkniętego i o niskim wpływie na klimat. Ponadto jest to potwierdzenie, podjętej przed Siegwerk, decyzji o przyjęciu zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju jako siły napędowej wartości dla jej biznesu i strategii rozwoju.

Motywacja na przyszłość
Wynik CDP jest dla Siegwerk bodźcem do kontynuowania wysiłków i skupienia się na realizacji siedmiu ambitnych celów wyznaczonych przez program zarządzania zrównoważonym rozwojem HorizonNOW na rok 2025, w tym neutralności węglowej zakresu 1 i 2 oraz osiągnięcia 75 procent sprzedaży produktów i usług umożliwiających pakowanie w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym. HorizonNOW, z jasnymi celami, jest zgodny z inicjatywą Science Based Target Initiative (SBTi) i celami zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN SDG).

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty