Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Nowa era uszlachetniania. Zapowiedź premiery ExcelCoat ZRX

© Harris & Bruno

Producent maszyn do uszlachetniania, Harris & Bruno zapowiedział premierę swojego najnowszego urządzenia na targach Drupa 2024. Firma znana dotychczas głównie z analogowych rozwiązań do uszlachetniania postanowiła rozszerzyć swoje portfolio produktowe o cyfrową maszynę ExcelCoat ZRX.

 

Nowe urządzenie, które będzie mogło obsługiwać formaty do B1 połączy dotychczasowe osiągnięcia w zakresie druku analogowego z technologią druku atramentowego na jednej platformie, która zaoferuje trzy techniki uszlachetniające, Flood Coat, Spot Coat i Foil Stamp. Platforma ExcelCoat ZRX pozwoli użytkownikom na zastosowanie tych technik w jednym przebiegu maszyny, a specjalny moduł do powlekania punktowego będzie w stanie tworzyć efekty płaskie i trójwymiarowe, także z wykorzystaniem zmiennych danych. Maszyna będzie obsługiwać zarówno papiery powlekane, jak i niepowlekane.

Jedną z istotnych zalet premierowego rozwiązania będzie wyeliminowanie procesu laminowania, co jest odpowiedzią na rosnące oczekiwania rynku w zakresie rezygnacji tworzyw sztucznych jednorazowego użytku. Prędkość robocza i rodzaj używanych głowic atramentowych nie zostały ujawnione.

Producent zapowiada, że maszyna ExcelCoat ZRX stanie się przełomem w branży uszlachetniania papierów powlekanych i niepowlekanych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty