Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Inwestycje Mondi. Modernizacja zakładu Dynäs w Szwecji

© Mondi

Mondi modernizuje swoją celulozownię i papiernię Dynäs w Szwecji. Przeprowadzone działania zwiększą wydajność i jeszcze bardziej poprawią ogólną wydajność środowiskową zakładu, co pozwoli mu nadal zaspokajać zapotrzebowanie klientów na zrównoważone rozwiązania w zakresie papieru i opakowań papierowych.

Papiernia Dynäs produkuje wysokiej jakości papiery workowe i specjalistyczne papiery siarczanowe, wykorzystywane w różnych rozwiązaniach opakowaniowych na bazie papieru, co jest ważną częścią działalności Mondi w zakresie opakowań elastycznych. Projekt obejmuje instalację i modernizację maszyn i urządzeń, które poprawią wydajność energetyczną zakładu. Modernizacja przyczyni się również do dalszej redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza i wody oraz lepszego wykorzystania drewna w zakładzie. Program modernizacji w Dynäs stanowi znaczącą inwestycję w przyszłość zakładu, w którym produkowane są takie produkty z oferty Mondi jak Advantage StretchWrap, alternatywa dla owijania palet folią z tworzywa sztucznego, oraz Advantage MF EcoComp, stosowany do opakowań o wysokiej wytrzymałości, takich jak torby papierowe na mokre odpady organiczne z gospodarstw domowych. Prace mają zostać ukończone do końca 2026 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty