Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Inwestycje Mondi. Modernizacja zakładu Dynäs w Szwecji

© Mondi

Mondi modernizuje swoją celulozownię i papiernię Dynäs w Szwecji. Przeprowadzone działania zwiększą wydajność i jeszcze bardziej poprawią ogólną wydajność środowiskową zakładu, co pozwoli mu nadal zaspokajać zapotrzebowanie klientów na zrównoważone rozwiązania w zakresie papieru i opakowań papierowych.

Papiernia Dynäs produkuje wysokiej jakości papiery workowe i specjalistyczne papiery siarczanowe, wykorzystywane w różnych rozwiązaniach opakowaniowych na bazie papieru, co jest ważną częścią działalności Mondi w zakresie opakowań elastycznych. Projekt obejmuje instalację i modernizację maszyn i urządzeń, które poprawią wydajność energetyczną zakładu. Modernizacja przyczyni się również do dalszej redukcji emisji zanieczyszczeń do powietrza i wody oraz lepszego wykorzystania drewna w zakładzie. Program modernizacji w Dynäs stanowi znaczącą inwestycję w przyszłość zakładu, w którym produkowane są takie produkty z oferty Mondi jak Advantage StretchWrap, alternatywa dla owijania palet folią z tworzywa sztucznego, oraz Advantage MF EcoComp, stosowany do opakowań o wysokiej wytrzymałości, takich jak torby papierowe na mokre odpady organiczne z gospodarstw domowych. Prace mają zostać ukończone do końca 2026 roku.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty