Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Zawirowanie w branży papierów dekoracyjnych. Przeciwko importowi z Chin

Firma Koehler Paper wraz z innymi europejskimi producentami papierów dekoracyjnych z zadowoleniem przyjęła decyzję Komisji Europejskiej o wszczęciu dochodzenia antydumpingowego w sprawie importu materiałów pochodzących z Chin. Wszczęte w czerwcu 2024 roku dochodzenie jest odpowiedzią na skargę złożoną wspólnie przez Koehler Paper i trzech innych głównych europejskich producentów papierów dekoracyjnych przeciwko zalewaniu europejskiego rynku nieuczciwymi cenowo produktami.

Papier dekoracyjny Koehler Paper może być wykorzystywany do tworzenia niezwykle efektownych powierzchni.
© Koehler Paper

Dochodzenie to jest kluczowym krokiem w kierunku zapobiegania dalszym istotnym szkodom dla europejskiego przemysłu papierów dekoracyjnych oraz zapewnienia uczciwej i zdrowej konkurencji na rynku europejskim. W skardze podkreślono szkodliwy wpływ, jaki zalewanie rynku europejskiego nieuczciwym cenowo papierem dekoracyjnym, wywiera na europejski przemysł. Podkreślono także pilną konieczność wprowadzenia ceł antydumpingowych w celu wyrównania szans dla wszystkich graczy w branży.

Kluczowa rola papierów dekoracyjnych
Papier dekoracyjny to rodzaj specjalistycznego papieru używanego do tworzenia wysokiej jakości wykończeń na materiałach drewnianych. Niezależnie od tego, czy chodzi o podłogi laminowane, stylowe blaty kuchenne, meble, fronty kuchenne, czy też odporne na warunki atmosferyczne zastosowania zewnętrzne, papier od Koehler Paper stanowi doskonałą bazę dla wysokiej jakości produktów końcowych. Te specjalne papiery są także impregnowane i prasowane żywicami termoutwardzalnymi w formie drukowanej lub jednokolorowej, żeby lepiej nadawać się do dekoracyjnego powlekania materiałów drewnopochodnych. Papier dekoracyjny odgrywa kluczową rolę w produkcji niedrogich i zrównoważonych towarów konsumpcyjnych o długiej żywotności, często przekraczającej 20 lat. Szacuje się, że europejski przemysł papieru dekoracyjnego osiąga poziom produkcji w wysokości około 390 tys. ton rocznie, a jego producenci działają w siedmiu państwach członkowskich Unii Europejskiej. Co więcej, przemysł ten zapewnia tysiące miejsc pracy w całej Europie, a niektórych obszarach stanowi źródło lokalnego zatrudnienia na obszarach wiejskich.

Obroni europejskiego przemysłu
Koehler Paper popiera ukierunkowane działania w zakresie ochrony handlu, mające na celu ochronę interesów przemysłu europejskiego, przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności dostaw i utrzymaniu konkurencyjności wśród dalszych użytkowników z korzyścią dla konsumentów. Firma ściśle współpracuje z Komisją Europejską w dalszym rozwoju sprawy wierząc, że to dochodzenie posłuży jako niezbędny środek do zapewnienia sprawiedliwego i konkurencyjnego środowiska handlowego dla przemysłu papieru dekoracyjnego w Europie.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty