Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

ThermoFlexX. Podwyżki cen

© XSYS

XSYS zapowiedział wzrost cen na wszystkie produkty i części zamienne ThermoFlexX. Firma uzasadnia swoją decyzję krytyczną, globalną sytuacją ekonomiczną, która stale zwiększa koszty działu produkcji urządzeń prepress.

 

Na sytuację w firmie XSYS wpływają, takie czynniki, jak braki w dostawach stali i tworzyw sztucznych, globalne niedobory części elektronicznych, niestabilne ceny gazu i energii elektrycznej, wysokie ceny transportu, szczególnie morskiego.

Zapowiedziane przez XSYS wzrosty obejmują 10 procent w przypadku kamer ThermoFlexX i urządzeń ThermoFlexX Catena, podczas gdy umowy dotyczące części zamiennych i serwisowych odnotują 20 procentowy wzrost, ponieważ zostały wyłączone z poprzednich podwyżek. Wszystkie podwyżki obowiązują od 15 października 2022 r.

„Z pewnością rozumiemy, że wyższe ceny przyczynią się do i tak już trudnej sytuacji dla naszych klientów, ale biorąc pod uwagę obecne warunki rynkowe, nie mamy innego wyboru, jak przenieść część tych znaczących wzrostów w celu zapewnienia nieprzerwanych i niezawodnych dostaw sprzętu XSYS” – stwierdził Friedrich von Rechteren, wiceprezes ds. globalnego handlu w XSYS.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty