Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Zmarł były CEO Heidelberg. Nie żyje Gerold Linzbach

Gerold Linzbach
© Heidelberg

23 listopada w wieku 67 lat zmarł były dyrektor generalny Heidelberg Gerold Linzbach, który kierował firmą od 1 września 2012 do 14 listopada 2016 roku. Gerold Linzbach, został jednogłośnie mianowany przez Zarząd Heidelberga, nowym CEO i zastąpił na tym stanowisku Bernharda Schreiera, który kierował firmą przez 13 lat.

W ciągu czterech swojego przywództwa Gerold Linzbach kontynuował strategiczny rozwój grupy i torował jej drogę w nowym kierunku. Kluczowymi dla niego zagadnieniami były cyfryzacja i zmiany kulturowe wpływające na branżę poligraficzną. Kiedy przejął firmę w 2012 roku, zysk operacyjny wynosił 3 mln €, a zysk netto był na minusie wynoszącym 230 mln €. Pod silnym kierownictwem Gerolda Linzbacha Heidelberg do czerwca 2016 r. osiągnął dobre wyniki finansowe, z zyskiem operacyjnym w wysokości 116 mln euro i zyskiem netto w wysokości 28 mln euro. Sprzedaż w tym czasie wyniosła 2,5 mld euro.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty