Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Wyjątkowy jubileusz

„Zapotrzebowanie na zrównoważone opakowania wydaje się torować drogę do naszego wysokiej jakości papieru makulaturowego. Klienci doceniają intensywne kolory, szeroki asortyment i niezmiennie wysoką jakość naszych produktów” - podkreśla Udo Hollbach, kierownik papierni w Greiz.

© Koehler

W tym roku firma Koehler świętuje w swojej fabryce w Greiz w Turyngii szczególny jubileusz: maszyna papiernicza nr 1 obchodzi swoje 50-lecie. Została ona uruchomiona po raz pierwszy w 1971 roku i od 1998 roku odgrywa ważną rolę w historii grupy. Po przejęciu zakładu przez firmę Koehler wraz z ówczesną spółką siostrzaną Euler podjęto tam szeroko zakrojone działania inwestycyjne. Dzięki temu możliwe było przestawienie produkcji z tektury dziurkowanej na wysokiej jakości kolorową tekturę biurową i specjalną, wykonaną w 100 procentach z makulatury. Asortyment papierów Euler ColorTech jest dowodem na to, że maszyna w ciągu swojej 50-letniej kariery stał się naprawdę wszechstronnym urządzeniem.
Jedną z unikalnych cech maszyny PM 1 jest możliwość szybkiego przełączania pomiędzy kolorami i rodzajami papieru. Kolejną charakterystyką wyróżniającą PM 1 dwa wydajne systemy przygotowania masy papierniczej, zapewniające możliwość dwustronnego formowania. Dzięki tym rozwiązaniom w maszynie można umieścić dwie różnokolorowe wstęgi papieru.

Konsumenci coraz częściej decydują się na zrównoważone rozwiązania opakowaniowe, dlatego też w ostatnich latach asortyment produktów dostępnych w ofercie producenta stale się rozszerzał. Papiery z recyklingu wykonane w 100 procentach z włókien wtórnych sprawiły, że Koehler stał się dostawcą materiałów premium, a jego rozwiązania wysoko cenione w branży rzemieślniczej i biurowej, znajdując także zastosowanie w przemyśle opakowaniowym, a nawet w segmentach high-end. Papiernia w Greiz w Turyngii przekonuje nie tylko ekologiczną etykietą „Blue Angel”, ale przede wszystkim naturalną fakturą i niezwykłymi kolorami swoich papierów.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty