Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Klejenie bez strat

Na zdjęciu Jarosław Zybura, właściciel drukarni Zet z Dębicy.

© Duplo

Drukarnia Zet z Dębicy po raz kolejny zainwestowała w maszynę Duplo - oklejarkę PUR PFi 2100. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększyła swoje moce produkcyjne i jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej je wykorzystać, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

 

Drukarnia Zet istnieje do 1995 roku i od tego czasu rozwija się stopniowo, rozszerzając swoją ofertę. Skupia się na druku cyfrowym, grawerowaniu laserowym i druku wielkoformatowym. Od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Zajmuje się produkcją broszur, katalogów, ulotek, plakatów, zaproszeń, bannerów, tablic reklamowych i wielu innych. Zakup oklejarki pozwolił firmie na szybką realizację małych i średnich nakładów książek i katalogów, co było dla firmy istotne pod względem obrotów i pozyskiwania nowych klientów. „Możemy teraz przekonywać zleceniodawców do zastępowania np. spiralowania katalogów klejeniem PUR. To dla nas wygodniejsze, a i produkt naszego klienta jest trwalszy i wygląda bardziej profesjonalnie. Korzyści są więc po obu stronach” - podkreśla Jarosław Zybura.

 

Bez strat i komplikacji

Drukarnia Zet współpracuje z Duplo od kilkunastu lat. Wcześniej wdrożono tu systemy do obróbki końcowej z serii Docucutter. Obecnie przy produkcji broszur korzysta ona z systemu Duplo DBM150 z wieżą. Dotychczas drukarnia musiała wykonywać klejenie w firmach zewnętrznych, co oznaczało stratę czasu i dodatkowe koszty transportu. Przez to trudno było również precyzyjnie oszacować termin wykonania zlecenia. Co więcej, będąc uzależnioną od firm zewnętrznych, nie zawsze była w stanie zapewnić właściwą jakość dla klejonych produktów. Własna oklejarka pozwoliła jej rozwiązać szereg problemów, z którymi się borykała. „Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że oklejarka jest niezbędnym elementem procesu naszej produkcji. Specyfika druku cyfrowego wymagała jednak od nas wdrożenia solidnej technologii, ponieważ tradycyjne klejenie nie sprawdza się w przypadku wydruków cyfrowych, o czym nie raz boleśnie się przekonaliśmy. Dlatego technologia PUR jest tu jedynym rozwiązaniem” - mówi Jarosław Zybura. Jak dodaje, oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kompaktowe i jednocześnie zaawansowane technologicznie urządzenie. Automatycznie mierzy parametry grzbietu i jest stosunkowo prosta w obsłudze. Oprócz tego, maszyna została wyposażona w zamknięty klejownik wraz z systemem kartridży z klejem. Dzięki niej drukarnia może wykonać klejenie nawet małego nakładu bez strat kleju. Co więcej, urządzenie bsługuje szeroką gamę różnych rodzajów materiałów: standardowe papiery, ale także tworzywa sztuczne, folię, karton, tekturę, podłoża pokryte lakierem UV i szereg innych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty