Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Klejenie bez strat

Na zdjęciu Jarosław Zybura, właściciel drukarni Zet z Dębicy.

© Duplo

Drukarnia Zet z Dębicy po raz kolejny zainwestowała w maszynę Duplo - oklejarkę PUR PFi 2100. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększyła swoje moce produkcyjne i jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej je wykorzystać, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.

 

Drukarnia Zet istnieje do 1995 roku i od tego czasu rozwija się stopniowo, rozszerzając swoją ofertę. Skupia się na druku cyfrowym, grawerowaniu laserowym i druku wielkoformatowym. Od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania. Zajmuje się produkcją broszur, katalogów, ulotek, plakatów, zaproszeń, bannerów, tablic reklamowych i wielu innych. Zakup oklejarki pozwolił firmie na szybką realizację małych i średnich nakładów książek i katalogów, co było dla firmy istotne pod względem obrotów i pozyskiwania nowych klientów. „Możemy teraz przekonywać zleceniodawców do zastępowania np. spiralowania katalogów klejeniem PUR. To dla nas wygodniejsze, a i produkt naszego klienta jest trwalszy i wygląda bardziej profesjonalnie. Korzyści są więc po obu stronach” - podkreśla Jarosław Zybura.

 

Bez strat i komplikacji

Drukarnia Zet współpracuje z Duplo od kilkunastu lat. Wcześniej wdrożono tu systemy do obróbki końcowej z serii Docucutter. Obecnie przy produkcji broszur korzysta ona z systemu Duplo DBM150 z wieżą. Dotychczas drukarnia musiała wykonywać klejenie w firmach zewnętrznych, co oznaczało stratę czasu i dodatkowe koszty transportu. Przez to trudno było również precyzyjnie oszacować termin wykonania zlecenia. Co więcej, będąc uzależnioną od firm zewnętrznych, nie zawsze była w stanie zapewnić właściwą jakość dla klejonych produktów. Własna oklejarka pozwoliła jej rozwiązać szereg problemów, z którymi się borykała. „Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że oklejarka jest niezbędnym elementem procesu naszej produkcji. Specyfika druku cyfrowego wymagała jednak od nas wdrożenia solidnej technologii, ponieważ tradycyjne klejenie nie sprawdza się w przypadku wydruków cyfrowych, o czym nie raz boleśnie się przekonaliśmy. Dlatego technologia PUR jest tu jedynym rozwiązaniem” - mówi Jarosław Zybura. Jak dodaje, oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kompaktowe i jednocześnie zaawansowane technologicznie urządzenie. Automatycznie mierzy parametry grzbietu i jest stosunkowo prosta w obsłudze. Oprócz tego, maszyna została wyposażona w zamknięty klejownik wraz z systemem kartridży z klejem. Dzięki niej drukarnia może wykonać klejenie nawet małego nakładu bez strat kleju. Co więcej, urządzenie bsługuje szeroką gamę różnych rodzajów materiałów: standardowe papiery, ale także tworzywa sztuczne, folię, karton, tekturę, podłoża pokryte lakierem UV i szereg innych.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty