Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Bezpośrednio z Mimaki

Model UJF-7151plus II został zaprojektowany z myślą o niezawodnej produkcji z dużą prędkością.

© Mimaki

Mimaki Europe, jeden z wiodących producentów atramentowych maszyn drukujących i systemów tnących, zaprezentował cztery nowe wysokiej jakości atramentowe maszyny drukujące UV LED do druku bezpośredniego - szybszy model UJF-7151plus II oraz nową serię UJF-MkII e, obejmującą trzy rozwiązania małoformatowe.

 

Maszyny będą dostępne w sprzedaży w grudniu 2021 roku. Jak podkreśla producent, rozwiązania zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, zaprojektowanych w celu zapewnienia znacznych korzyści w zakresie jakości i wydajności oraz umożliwiając użytkownikom odkrywanie nowych zastosowań i zwiększanie produktywności.

 

UJF-7151plus II
Model UJF-7151plus II, zaprojektowany z myślą o bezproblemowej i niezawodnej produkcji z dużą prędkością, został wyposażony w osiem głowic drukujących, które umożliwiają dwie czterokolorowe konfigurację atramentów (CMYK). Pozwala to na zwiększenie prędkości druku o 190 procent w porównaniu z poprzednim modelem UJF-7151plus. Nowy system został również wyposażony w nowe funkcje w celu poprawy jakości obrazu, takim jak funkcja przetwarzania MFD2, optymalizująca kontrolę położenia punktów. Rezultatem zwiększonej kontroli ostrzejsze krawędzie i cieńsze linie, a także mniejsza nieregularność kolorystyczna. Sześciokolorowa konfiguracja obejmuje jasny cyjan i jasną magentę, co umożliwia dokładniejsze odwzorowanie kolorów. Urządzenie osiąga rozdzielczość obrazu 1800 dpi, zapewniając odpowiednią rozdzielczość w zastosowaniach wymagających wysokiej jakości. Ponadto funkcja Colour Gloss nadaje błyszczące wykończenie w przypadku utwardzonych kolorowych atramentów, umożliwiając użytkownikom tworzenie nowych, wyróżniających się faktur i detali, dzięki czemu produkty nie wymagają użycia lakieru. Udźwig maszyny został zwiększony do 30 kg, przez co urządzenie może obsługiwać wymagające i cięższe podłoża, takie jak drewno, metal i szkło.

 

Trzy nowe modele z serii UJF-MkII e, oferują wysoką jakość druku na szerokiej gamie nośników.

© Mimaki

Seria UJF-MkII e
Nowa seria maszyn drukujących UJF-MkII e obejmuje modele UJF-3042MkII e, UJF-6042MkII e oraz UJF-3042MkII Ex e. Trzy nowe modele oferują wysoką jakość i stabilność obrazu przy druku szerokiej gamy miękkich i twardych nośników, w tym skórze, drewnie, akrylu, metalu i szkle. UJF-3042MkII e i UJF-3042MkII Ex e posiada obszar zadruku 300mm x 420mm, natomiast UJF-6042MkII e obsługuje rozmiar 610mm x 420mm. Wszystkie maszyny z serii UJF-MkII e zostały wyposażone w funkcję MFD2 zapewniającą wyjątkową jakość obrazu, jak również ulepszony laserowy czujnik kontroli szczeliny, który wykrywa położenie nośnika, zapobiegając w ten sposób przed kontaktem głowic drukujących z materiałem podczas druku. Wykrywa także materiały przezroczyste, zapewniając dokładność i skuteczność kontroli.

 

Modele z serii UJF-MkII e posiadają funkcję przetwarzania obrazu MFD2, która zapewnia wysoką jakość i dokładną kontrolę.

© Mimaki

Nowe funkcje

Wszystkie nowe modele maszyn drukujących z serii UJF obsługują polecenia MDL (Mimaki Device Language), które umożliwiają automatyczne przenoszenie wydruków. Pozwala to użytkownikom na sterowanie maszynami z zewnętrznych systemów produkcyjnych i urządzeń peryferyjnych. Udoskonalona automatyzacja nie tylko zwiększa kontrolę użytkownika i wydajność, ale także ogranicza ręczną interwencję operatora, zwiększając efektywność produkcji. Nowe modele zostały również wyposażone w oprogramowanie RIP - RasterLink7, które znacznie ułatwia numerowanie i druk zmiennych, zapewniając producentom znaczną oszczędność czasu i wydajność produkcji. Co więcej, nowe atramenty UV z serii UJF posiadają certyfikat Greenguard Gold. Nowa seria maszyn wykorzystuje technologie firmy Mimaki, takie jak NCU (Nozzle Check Unit - system kontroli dysz), NRS (Nozzle Recovery System - system przywracania sprawności dysz) oraz MAPS4 (Mimaki Advanced Pass System).

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty