Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

BookReady od Tecnau. Automatyczne wykańczanie arkuszy

© Tecnau

Tecnau wprowadza nową maszynę do wykańczania arkuszy przy produkcji książek. BookReady to całkowicie zautomatyzowany system do niskonakładowej produkcji książek w linii do cyfrowych drukarek arkuszowych.

Firma Tecnau wprowadzając BookReady opiera się na swoim doświadczeniu w cięciu i układaniu w stosy online do druku arkuszowego i oferuje konwertowanie rozmiarów arkuszy SRA3+ (~13” x 19”) drukowanych w formacie 2up i 4up na bloki książek o ostatecznym rozmiarze A4 i A5 (letter i 5,5” x 8,5”) gotowe do oprawy near-line. Nowe rozwiązanie do wykańczania arkuszy ciętych może być wyposażone w automatyczną stację obracającą o 90 stopni, która obraca nałożone od długiej krawędzi prowadzącej do krótkiej krawędzi prowadzącej, dzięki czemu prędkość drukarki jest zmaksymalizowana. Bloki książek są starannie cięte, układane w stosy, rozdzielane offsetowo, dostarczane na przenośnik taśmowy i gotowe do następnego procesu wykańczania. Ponadto BookReady ma konstrukcję zajmującą mało miejsca. BookReady natychmiastowo zmienia aplikacje bez jakiejkolwiek ręcznej interwencji z pełną prędkością drukowania, umożliwiając drukarniom książek zarządzanie krótkimi nakładami i tworzeniem książek na żądanie z dokładną separacją stron i brakiem konieczności obróbki na gilotynie. Stefano De Marco, dyrektor zarządzający Tecnau podkreśla, że BookReady, opierając się na sukcesie systemu cięcia/układania arkuszy Stack 1010, został zaprojektowany tak, aby zoptymalizować produkcję i ułatwić operacje wykończeniowe. Rozwiązanie gwarantuje wysoką wydajność, jednocześnie eliminując ewentualne błędy i jest skierowane do klientów, którzy chcą aktywnie konkurować w sektorze książek o krótkim nakłady i książek na żądanie”.

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty