Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Z nadzieją na przyszłość

Firma spodziewa się, że wysokie wyniki finansowe będą utrzymywały się również w kolejnych latach.

© Heidelberg Druckmaschinen

Heidelberger Druckmaschinen spodziewa się powrotu do rentownego wzrostu w roku obrotowym 2021/2022 w związku z poprawiającą się sytuacją w zakresie zamówień i pozytywnym wpływem transformacji grupy. Mimo utrzymującej się niepewności co do czasu trwania i zakresu negatywnych skutków pandemii COVID-19 w roku obrotowym 2021/2022, firma spodziewa się wzrostu obrotów z 1 913 milionów do co najmniej 2 miliardów euro.

 „Kompleksowa transformacja, którą Heidelberg rozpoczął jeszcze przed wybuchem pandemii sprawiła, że firma stała się w swoich działaniach bardziej oszczędna i wydajna. Biorąc pod uwagę rosnący obecnie popyt w większości kluczowych regionów sprzedaży oczekujemy, że w tym roku osiągniemy znacznie wyższą marże operacyjną, w tym dodatni wynik netto po opodatkowaniu. Potencjał oferowany przez rozwiązania przeznaczone do druku opakowań, cyfrowe modele biznesowe a także rozwój działalności w Chinach sprawiają, że pozytywnie patrzymy na zbliżające się lata” - dodaje Rainer Hundsdörfer, dyrektor generalny firmy Heidelberg. Spółka spodziewa się również, że rentowność będzie rosła jeszcze silniej niż sprzedaż. Oczekiwany wzrost sprzedaży, niższa podstawa stawek oraz brak obowiązku ponoszenia znacznych kosztów restrukturyzacji w wysokości około 5,0 procent przyniesie wzrost marży EBITDA do poziomu 6-7 procent. Firma oczekuje, że dzięki trwałej poprawie wyniku finansowego osiągnie także dodatni wynik netto po opodatkowaniu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty